Wypożycz sobie Switcha

Wypożycz sobie Switcha

poradnik

Nie jesteś do końca przekonany czy Nintendo Switch jest dla Ciebie? W takim razie wynajmij konsolę w Plenti i przekonaj się o tym osobiście!

Przeczytałeś mój tekst "Czy warto kupić Nintendo Switch?", jednak nie rozwiał on wszystkich Twoich wątpliwości dotyczące tej hybrydowej konsoli i nadal zastanawiasz się czy byłby to dobry zakup? W sumie fajnie by było, gdybyś przed zakupem mógł osobiście sprawdzić Switcha, pobawić się nim przez kilka dni i wtedy podjąć decyzję o zakupie, prawda?

A co jeżeli powiem Ci, że jest możliwe wypożyczenie konsoli Nintendo Switch w dowolnej wersji (zwykłej, Lite oraz modelu OLED) dzięki Plenti?

Nie słyszałeś o Plenti? Przyznaję, jeszcze kilka tygodni temu też nic nie wiedziałem o tej firmie, jak i o tym co oferują. Ale kiedy odezwali się do mnie pod koniec kwietnia z propozycją przetestowania ich usługi wynajmu sprzętu nie wahałem się długo.

Poniższy tekst ma na celu wyjaśnienie jak działa usługa wynajmu sprzętu oferowaną przez Plenti oraz jak ją oceniam.

W takim razie zaczynamy.

Spis treści


Czym jest Plenti

Plenti to warszawska firma, która wynajmuje praktycznie dowolny sprzęt elektroniczny przeciętnemu Kowalskiemu.

Chcesz sprawdzić konsolę, zestaw VR, telewizor czy projektor przed zakupem w domowym zaciszu? Nie ma problemu.

Szykuje się jakaś większa impreza i chciałbyś zapewnić swoim gościom fajną rozrywkę wynajmując na ten czas konsolę z grą zapewniającą lokalny multiplayer (czyli np. Switcha z Mario Kart 8 Deluxe)? W Plenti możesz szybko wynająć taki zestaw na weekend.

Mówiąc krótko mamy tu do czynienia z prostą i szybką usługą, dzięki której możemy wynająć dowolny sprzęt. Możemy to zrobić w formie miesięcznej subskrypcji lub planu flexi (o czym w dalszej części tekstu). I jak obiecuje Pletni, sprzęt który otrzymamy jest zadbany i wygląda praktycznie jak nowy.

Czy faktycznie jest tak, jak obiecują? Postanowiłem przekonać się o tym na własnej skórze.


Rejestracja i weryfikacja konta

Aby mieć dostęp do usługi musimy najpierw założyć konto i je zweryfikować. Ten ostatni krok nie jest może obowiązkowy, ale dzięki niemu ułatwiamy sobie cały proces wynajmu i przede wszystkim obniżamy wymaganą kaucję za wynajem sprzętu (w końcu firma musi się jakoś zabezpieczyć przed ewentualnymi cwaniakami).

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji na Androida lub iOS i zarejestrowanie się w niej. Można też to zrobić na stronie Plenti z poziomu przeglądarki na komputerze, ale jednak myślę że aplikacja mobilna jest wygodniejsza.

Po uruchomieniu aplikacji podajemy swój numer telefonu w celu otrzymania kodu weryfikacyjnego. Po jego otrzymaniu możemy założyć konto podając swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz zaznaczając potrzebne zgody.

Po weryfikacji adresu mailowego dobrze jest jeszcze zweryfikować swoją tożsamość. Nie jest to warunek konieczny do wypożyczenia sprzętu, jednak jest on zalecany - dzięki temu możemy obniżyć kaucję za wynajmowany sprzęt nawet do 1 PLN. Weryfikacja może nastąpić poprzez konto bankowe lub zdjęcie dowodu tożsamości.

Najszybszą i najczęściej wybieraną metodą przez innych użytkowników jest weryfikacja przez konto bankowe. Wykorzystywane jest do tego bezpieczne i sprawdzone narzędzie Kontomatik, które zgodnie z dyrektywą PSD2 i uprawnieniom nadanym przez Komisję Nadzoru Finansowego, ma możliwość jednorazowego odczytania danych z konta bankowego użytkownika. W ten sposób Plenti może sprawdzić czy faktycznie jesteśmy osobą, za którą się podajemy. Po odczycie podstawowych informacji system Plenti przeanalizuje dane i w przypadku pozytywnej weryfikacji po kilku minutach otrzymamy SMS-a z informacją zwrotną. W moim przypadku trwało to raptem 2 minuty.

Zakładanie konta w aplikacji Plenti Weryfikacja tożsamości w aplikacji Plenti SMS z informacją o poprawnej weryfikacji konta

Ostatnim etapem przed wyborem sprzętu, jaki chcielibyśmy wynająć, jest dodanie karty płatniczej i zapisanie adresu dostawy. W przypadku formularza adresowego możemy zostawić dodatkowe instrukcje dla kuriera (jak np. numer klatki czy piętra).

Kiedy już wykonaliśmy powyższe kroki cała oferta Plenti stoi przed nami otworem. Nas oczywiście interesuje wynajem konsoli Nintendo Switch.


Wynajem konsoli Nintendo Switch

Nintendo Switch możemy wynająć na dwa sposoby:

  • w ramach miesięcznej subskrypcji - model ten pozwala na długoterminowy wynajem sprzętu w atrakcyjnej cenie,
  • w ramach modelu flexi - tutaj nie deklaruje się z góry długości wynajmu.

W subskrypcji deklarujemy minimalny okres wynajmu sprzętu, a płatność pobierana jest co miesiąc do końca zadeklarowanego terminu wynajmu. No i wiadomo - im okres wynajmu jest dłuższy, tym miesięczna cena jest mniejsza.

W modelu Flexi zaś nie deklarujemy długości wynajmu i sami decydujemy jak długo będzie trwało wypożyczenie konsoli. A to co widzimy w aplikacji czy na stronie to symulacja kosztu w przykładowym okresie czasu. I tutaj, podobnie jak w przypadku subskrypcji, cena wypożyczenia za dobę maleje każdego dnia.

Jak więc kształtują się ceny za wynajem poszczególnych modeli Switcha?

  • Nintendo Switch OLED w subskrypcji to koszt 222 PLN przy wynajmie na jeden miesiąc (ale już 91 PLN za miesiąc przy wynajmie na rok), natomiast w modelu flexi - 73 PLN przy wynajmie na jeden dzień (ale już 45,29 PLN za dzień przy wynajmie na tydzień),
  • Nintendo Switch w subskrypcji to koszt 152 PLN przy wynajmie na jeden miesiąc (ale już 59 PLN za miesiąc przy wynajmie na rok), natomiast w modelu flexi - 61 PLN przy wynajmie na jeden dzień (ale już 22 PLN za dzień przy wynajmie na tydzień),
  • Nintendo Switch Lite jest najtańszy z całej trójki - w subskrypcji to koszt 108 PLN przy wynajmie na jeden miesiąc (ale już 37 PLN za miesiąc przy wynajmie na rok), natomiast w modelu flexi to 58 PLN przy wynajmie na jeden dzień (ale już 19 PLN za dzień przy wynajmie na tydzień).

Patrząc na kwoty wiadomo jest, że przy dłuższym okresie może się to wydawać mało opłacalne (lepiej będzie kupić konsolę w sklepie), ale w przypadku wypożyczenia sprzętu na krótki okres ceny są moim zdaniem przystępne.

Dodatkowo, do konsoli możemy też za dodatkową opłatą dobrać gry (do wyboru jest 30 tytułów, w tym m.in. Animal Crossing: New Horizons, Mario Kart 8 Deluxe, Ori and the Will of Wisps czy różne gry z serii Pokémon) czy dodatkową parę Joy-Conów, co w przypadku imprezy może być przydatne.

Do ceny końcowej musimy jeszcze doliczyć kaucję. Jeżeli zweryfikowaliśmy swoją tożsamość, to kaucja za wynajem konsoli będzie wynosić 1 PLN. W przeciwnym wypadku zostanie pobrana zwrotna kaucja w wysokości:

  • 520 PLN za model Lite,
  • 900 PLN za zwykły model,
  • 1400 PLN za model OLED.

No dobra, Switch wybrany (w moim przypadku była to oczywiście wersja OLED), model i okres wynajmu również. Pozostaje nam już tylko wybór sposobu dostawy.

Którego Switcha wybrać? Zamówienie złożone!

Zamówiony sprzęt może zostać nam dostarczony do paczkomatu inPostu lub też jeżeli mieszkamy w Warszawie - dostarczony nawet jeszcze tego samego dnia poprzez kuriera Plenti.

Cały proces rejestracji, weryfikacji konta oraz złożenia zamówienia w moim przypadku trwał nie dłużej niż 15 minut. Kurier zaś zapukał do mych drzwi po niecałych 4 godzinach od złożenia zamówienia. Czyli w tym punkcie Plenti dotrzymało słowa - całość faktycznie odbyła się szybko i sprawnie.

Pudełko z Nintendo Switch OLED od Plenti


Jakość sprzętu wynajętego z Plenti

Zastanawiałem się jak faktycznie będzie się prezentował sprzęt wynajęty z Plenti. Czy konsola będzie posiadała jakieś wyraźnie ślady zużycia czy widoczne rysy na ekranie?

Ekran w Nintendo Switch OLED robi bardzo dobre wrażenie

Moje obawy okazały się bezpodstawne. Egzemplarz Switcha, który trafił w moje ręce, wyglądał praktycznie jak nowy. Dopiero naprawdę dokładne oględziny konsoli pod światło zdradzało, że ktoś przede mną używał tego sprzętu. Jednak sam ekran był czyściutki i pozbawiony jakichkolwiek rys.

W samym pudełku też niczego nie brakowało - był komplet Joy-Conów z gripem, stacja dokująca i komplet kabli. Były chyba też wszystkie możliwe instrukcje i inne papierki, które znajdujemy w nowo otwartym pudełku ze sprzętem. Wszystko oczywiście popakowane w osobne folie i zapakowane w oryginalnym układzie.

Trudno dostrzec ślady użytkowania na tym Switchu

Dzięki temu, że bateria była w pełni naładowana, mogłem od razu wziąć się za konfigurację sprzętu i sprawdzenie jak moje ulubione gry prezentują się na ekranie OLED nintendowej konsoli.

I tu Plenti po raz kolejny dotrzymało słowa - otrzymany przez nas sprzęt jest w naprawdę bardzo dobrym stanie i gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka.

Chyba nie ma się do czego przyczepić


Zwrot konsoli

W którymś momencie trzeba będzie zwrócić sprzęt. I tak jak w przypadku składania zamówienia, tak i tutaj wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Wystarczy w aplikacji kliknąć w przycisk Zwróć i potwierdzić chęć zwrotu.

Tył konsoli oblebiony jest najlejkami Plenti, by nie było wątpliwości skąd jest sprzęt

Jeżeli dostawa odbywała się poprzez kuriera, to wystarczy ustalić godzinę odbioru, zapakować sprzęt do pudełka i czekać na kuriera z Plenti. W przypadku inPostu otrzymujemy na maila etykietę, którą drukujemy i naklejamy na pudło, a potem odstawiamy do najbliższego paczkomatu. Proste? Jak najbardziej. Kolejny plusik na konto Plenti.


Moja ocena usługi Plenti

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie usługi, którą oferuje Plenti.

Muszę przyznać, że mimo iż początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony do całego procesu (przede wszystkim szybkości weryfikacji konta i realizacji zamówienia), jak i jakości sprzętu jaki dostanę, to teraz mogę śmiało powiedzieć, że usługa Plenti jest naprawdę godna polecenia.

Szybki proces weryfikacji, sprawna realizacja zamówienia i dostawa sprzętu wyglądającego praktycznie jak nowy to ogromny plus tej usługi.

To, czy taki wynajem od nich konsoli (czy innego sprzętu) się kalkuluje, to już każdy musi ocenić sam.

Uważam, że możliwość wypożyczenia i sprawdzenia sprzętu na spokojnie w domowym zaciszu w momencie kiedy zastanawiamy się nad jego zakupem jest mądrym posunięciem (w szczególności jeżeli ten sprzęt kosztuje niemałe pieniądze). Dzięki temu możemy się przekonać, czy nasza technologiczna zachcianka spełni nasze oczekiwania i nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Dlatego jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem Nintendo Switch, ale nie jest jeszcze do końca przekonany, może śmiało skorzystać z usługi, jaką oferuje Plenti. Ja ze swojej strony mogę ich śmiało polecić.

Wpis powstał dzięki współpracy z Plenti, nie miało to jednak wpływu na moją ostateczną ocenę.

Podaj dalej:


Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz wesprzeć mnie stawiając wirtualną kawę na buycoffee.to lub na Patronite.

Zmotywuje mnie to do dalszego pisania o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch.Partner strony:

Partnerem strony jest Forever Entertainment

Przeczytaj także:
Lista gier dostępnych w abonamencie Nintendo Switch Online

Lista gier z NES-a i SNES-a, które są dostępne w ramach abonamentu Nintendo Switch Online.

Nintendo Switch i bezprzewodowe słuchawki

Czyli co trzeba zrobić, by móc korzystać ze słuchawek bezprzewodowych Bluetooth grając na Nintendo Switch.


Poprzedni wpis Następny wpis