VR ZONE Shinjuku - przyszłość salonów gier wideo?

VR ZONE Shinjuku - przyszłość salonów gier wideo?

japonia

14 lipca, w samym sercu Shinjuku w Tokio, otwarty zostanie VR ZONE Shinjuku - salon gier, który dostarczy wszystkim chętnym niesamowitych wrażeń.

A wszystko to dzięki zastosowaniu technologii VR. Jeżeli jednak myślicie, że to będzie po prostu kilka wygodnych foteli z Oculus Riftem czy HTC Vive to jesteście w błędzie. Pamiętajcie, że to jest Japonia - tu idą w jakość i niecodzienne rozwiązania.

Do dyspozycji będą m.in. fotele z force-feedbackiem, gokarty, rowerki czy specjalne sale po których będzie można się poruszać z hełmami VR.

Za zbudowanie całego kompleksu odpowiedzialne jest Bandai Namco. Oznacza to, że oferowane gry nie powinny zawieść. Zresztą - wystarczy spojrzeć na listę tytułów, by każdemu fanowi gier i mangi/anime zaświeciły się oczy. Poniżej znajdziecie listę moim zdaniem najfajniejszych atrakcji (wraz z filmami promocyjnymi). Po pełny spis zapraszam na oficjalną stronę VR ZONE.

Mario Kart Arcade GP VR

Namco Bandai dogadało się z Nintendo, dzięki czemu będzie można zmierzyć się w wyścigach gokartów w Grzybowym Królestwie.

Evangelion VR The Throne of Souls

O tej grze pisałem już wcześniej w ramach SUGOI! i teraz w końcy możemy zobaczyć, jak sama gra wygląda w akcji. Trzyosobowa kooperacja, walka z Aniołem w samym środku Tokio-3 - czego chcieć więcej?

Dragon Ball VR Master the Kamehameha

U boku samego Goku można poćwiczyć rzucanie Kamehameha.

Gundam VR Daiba Assault

Kolejna możliwość pilotowania wielkiego mecha - tym razem ze świata Gundama.

Ghost in the Shell ARISE Stealth Hounds

Tu na razie filmu nie ma, bo gra będzie dostępna dopiero od sierpnia. Ale sam pomysł wydaje się przedni. Maksymalnie ośmiu graczy zostaje zamkniętych z HTC Vive na głowie w sali o wymiarach 20 x 12 metrów, która staje się wirtualnym polem bitwy między dwiema drużynami. Trochę przypomina mi to, co można było zobaczyć w filmie The Call Up. Mam nadzieję, że w sierpniu trafią do sieci jakieś nagrania z takiej rozgrywki, bo wydaje się być to jedną z ciekawszych atrakcji VR ZONE-a.

VR ZONE wydaje się być atrakcyjnym miejscem dla graczy, w którym nie tyle się gra w gry, co się ich doświadcza. Namco Bandai ogłosiło, że w niedalekiej przyszłości chce otworzyć 20 takich kompleksów na całym świecie. W związku z tym można założyć, że przynajmniej jeden taki powstanie w Europie, dzięki czemu wycieczka do tego kompleksu będzie mniej kosztowna niż podróż do Tokio.


Poprzedni wpis Następny wpis