Ręcznie malowane celuloidy z Totoro od Studio Ghibli

Ręcznie malowane celuloidy z Totoro od Studio Ghibli

japonia

W tym roku anime Mój sąsiad Totoro (jap. Tonari no Totoro obchodzi swoje trzydziestolecie. Z tej okazji Studio Ghibli postanowiło wydać limitowaną serię celuloidu z najpopularniejszą postacią studia.

Mój sąsiad Totoro to chyba jedno z najpopularnieszych anime Studio Ghibli, a postać samego Totoro jest rozpoznawalna przez każdego fana japońskiej animacji. Produkcja z 1988 roku cały czas cieszy się popularnością, mimo iż powstała 30 lat temu. Z okazji okrągłej rocznicy Studio Ghibli postanowiło sprawić niespodziankę fanom - studio wypuściło limitowaną serię celuloidu (oprawionego w elegancką ramkę) przedstawiającego Mei, Natsuki i Totoro spacerujących po łącę.

Co istotne - każdy z tych celudoidów jest ręcznie malowany, tak jak to się robiło trzy dekady temu przy produkcji anime. Cały proces powstawania takiego celuloidu przedstawia poniższy filmik:

Każdy z celuloidów jest numerowany i ma swój certyfikat autentyczności. Jedyny minus to cena za takie cudo - 70,000 JPY, czyli ok. 2,3 tys. PLN. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to może je zakupić tylko w sklepie Donguri Kyowakoku . Nie powiem, z chęcią powiesiłbym je na swojej ścianie...

Żródło: SoraNews24


Poprzedni wpis Następny wpis