Tamagotchi ponownie w Polsce

Tamagotchi ponownie w Polsce

japonia

W tym roku przypada 25-lecie Tamagotchi. Z tej okazji nastąpi relaunch tej marki w Polsce, wraz z edycją specjalną z R2-D2.

Jeżeli Wasze dzieciństwo przypadało na drugą połowę lat 90-tych, to na pewno kojarzycie Tamagotchi - elektroniczne urządzenie z małym ekranikiem LCD, na którym hodowaliśmy wirtualne zwierzątko. Szał na ten japoński gadżet ogarnął dzieciaki na całym świecie - i małych i dużych, chłopców i dziewczynki. Każdy chciał mieć to niewielkie urządzenie.

Kiedy pierwsze Tamagotchi pojawiło się na japońskim rynku w listopadzie 1996 roku, Bandai nie spodziewało się, że ich urządzenie stanie się tak popularne. W samej Japonii sprzedano ponad 10 milionów sztuk w ciągu pierwszego roku. Na całym świecie zaś do tej pory sprzedano ponad 82 miliony urządzeń.

W Japonii Tamagotchi cały czas jest popularne i co jakiś czas wychodzą edycje specjalne, np. z Evangelionem czy Pokemonami.

W tym roku przypada 25-lecie tej marki. Dzięki staraniom warszawskiej firmy Super Buzz (to dzięki niej można w Polsce kupić modele gunpla), Bandai postanowiło z tej okazji zrobić relaunch oryginalnego Tamagotchi w Polsce.

Do sprzedaży trafi seria Tamagotchi Original, która dostępna będzie w aż 10 wariantach kolorystycznych:

  • Galaxy,
  • Mermaid,
  • Pink Glitter,
  • Plaid,
  • Sahara,
  • Sky,
  • Sprinkle,
  • Sunset,
  • Tie Dye,
  • Unicorn.

Tamagotchi Original - 10 wariantów kolorystycznych

Cena została ustalona na 99,99 PLN.

Tamagotchi z R2-D2

Jakby tego było mało, to do sprzedaży trafi również wersja specjalna ze świata Star Wars.

W tym wypadku zaopiekujemy się R2-D2 - będziemy musieli zadbać o to, by nasz robot był czysty i naładowany. Dodatkowo będziemy mogli zagrać z nim w 2 mini-gry (gaszenie pożaru oraz dejarik).

Edycja specjalna Tamagotchi z R2-D2 dostępny będzie w klasycznej i holograficznej wersji kolorystycznej.

Tamagotchi Star Wars z R2-D2 w dwóch wersjach kolorystycznych

Ta wersja została wyceniona na 149,99 PLN.

Premiera Tamagotchi w Polsce

Pierwotnie Tamagotchi miało trafić do sprzedaży w listopadzie. Niestety, na skutek ogólnoświatowych problemów z transportem, premiera w Polsce została przesunięta na połowę grudnia.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by już teraz zarezerwować dla siebie swój egzemplarz. Obydwie wersje dostępne są m.in. w sklepie Plastiq.

Swoją drogą muszę skontaktować się z Bandai czy by nie chcieli wydać wersji specjalnej z Nindykiem do hodowania. Wiecie, nie tylko trzeba by było go karmić czy myć, ale również zapewniać rozrywki podrzucając mu różne gry dla jego konsoli 😁

Podaj dalej:

Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten tekst? Pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników i podziel się nim w mediach społecznościowych.

Doceniasz moją pracę w pisaniu o ciekawych grach na Switcha? Postaw mi wirtualną kawę.Partner strony:

Forever Entertainment

Przeczytaj także:

Tylko Japończycy mogli wymyślić symulator randek. I chyba tylko w Japonii ten typ gier mógł odnieść tak duży sukces.

Krótka historia serii gier Puyo Puyo.


Poprzedni wpis Następny wpis