SwitchBuddy

SwitchBuddy

nius

SwitchBuddy to mała aplikacja na smartfony, dzięki której ściąganie ze Switcha zrzutów ekranu z gier czy 30-sekundowych filmików z rozgrywki staje się jeszcze prostsze.

Praktycznie od samego początku Switch miał natywne rozwiązanie do robienia zrzutów ekranu podczas grania. Fajny i wygodny ficzer - w szczególności dla osób, które piszą recenzje. Niestety, żeby nie było za przyjemnie, to Nintendo musiało utrudnić wszystkim życie. Zgrywanie obrazków wiązało się z wyjmowaniem karty microSD z konsoli, wpinanie jej do komputera, zgrywanie na dysk i ponowne włożenie karty do konsoli. Trochę upierdliwe, nie sądzicie?

Tęgie głowy w Nintendo długo chyba musiały rozmyślać jak to usprawnić, bo zmiana nadeszła dopiero w listopadzie w 2020 roku, wraz z aktualizacją oprogramowania Switcha do wersji 11.0.0. Wtedy to Nintendo umożliwiło zgrywanie obrazków i filmików prosto na smartfony przy użyciu QR kodów.

Niestety, nowy sposób zgrywania nadal pozostawiał wiele do życzenia. Kod QR trzeba zeskanować dwukrotnie - najpierw, by się połączyć z konsolą, a potem by wygenerować specjalną stronę, z której będzie można pobrać do 10 obrazków lub jeden film. No i potem każdy z obrazków trzeba kolejno zapisać (pojedynczo!) na urządzeniu. Mówiąc krótko - jest lepiej, ale nadal daleko do idealnego rozwiązania.

Na szczęście tam gdzie Nintendo nie może, tam zdolny programista pomoże. A konkretnie Filip Němeček, nasz sąsiad zza południowej granicy. Przygotował on aplikację SwitchBuddy, dzięki której zgrywanie materiałów z konsoli jest prostsze i szybsze.

SwitchBuddy w wersji na Androida SwitchBuddy w wersji na Androida SwitchBuddy w wersji na Androida

Dzięki tej aplikacji wystarczy na konsoli wybrać obrazki, które chcemy pobrać, zeskanować tylko pierwszy kod QR w aplikacji SwitchBuddy, poczekać chwilkę na połączenie i tapnąć w guzik do zapisu. Po chwili obrazki lądują na naszym urządzeniu. Proste? Proste! Szybkie? Szybkie! No i mniej upierdliwe.

Fajnie, że powstała taka aplikacja. Szkoda tylko, że musiał ją stworzyć zdolny posiadacz Switcha, a nie twórcy konsoli.

Aplikacja SwitchBuddy dostępna jest na Androida i iOS. I co najważniejsze - jest darmowa i pozbawiona reklam.

Podaj dalej:

Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten tekst? Pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników i podziel się nim w mediach społecznościowych.

Jeżeli uważasz, że to co piszę jest dla Ciebie przydatne, to zapraszam do wsparcia mojej pracy poprzez postawianie wirtualnej kawy.A jeżeli chcesz dostawać co tydzień porcję nindyczych niusów i ciekawostek, to zapisz się na Nindyczy Przegląd:Partner strony:

Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis