Ślub w wirtualnej rzeczywistości

Ślub w wirtualnej rzeczywistości

japonia

Japończycy nie gęsi i swój pomysł na użycie VR w grach mają.

Hibiki Works, japoński deweloper gier erotycznych, postanowił w swoim najnowszym tytule wykorzystać wirtualną rzeczywistość. Ale bynajmniej nie chodzi tu o “zwykłe” wykorzystanie zestawów VR do gry. Japończycy postanowili pójść o krok dalej.

W ich najnowszej grze Niitzuma LOVELYxCATION celem gracza jest zdobycie serca jednej z trzech bohaterek i wzięcie z nią ślubu. I tu właśnie wkracza VR. Hibiki Works ogłosiło, że w jednej z tokijskich kaplic będzie można zawrzeć związek małżeński w wirtualnej rzeczywistości z wybranką serca gracza. “Pan młody”, po przebraniu się w obowiązkowy smoking, stanie przed ołtarzem, założy hełm VR i złoży przysięgę wirtualnej pannie młodej.

Premiera gry została zapowiedziana na 28 kwietnia, “śluby” zaś (po wcześniejszej rezerwacji między 28 kwietnia a 28 maja) odbędą się 30 czerwca.

Zwariowane/szalone? Owszem. Ale trzeba pamiętać, że to Japonia — kraj, w którym miłość do wirtualnych dziewczyn nie jest czymś zaskakującym. Dlatego nie zdziwię się, jeżeli ten tytuł odniesie sukces w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Źródło: RocketNews24.com


Poprzedni wpis Następny wpis