Slipstream

Slipstream

recenzja

Switch wydaje się być świetną konsolą dla gier wyścigowych w stylu retro. Możemy na niej zagrać m. in. w świetne Horizon Chase Turbo czy rodzime 80’s Overdrive. 7 kwietnia do grona tych gier doszedł nowy tytuł - Slipstream.

Ten indyczek został w całości przygotowany przez jednego człowiek - Brazylijczyka Sandro Luiz de Paula, znanego jako ansdor. Stworzył on dedykowany pod tę grę silnik, który odtwarza techniki skalowania sprite'ów w grach wyścigowych z lat 80-tych i 90-tych. Dzięki zastosowaniu tej technologii, Slipstream faktycznie wygląda jak klasyczny tytuł z tamtych lat. Oczywiście jest on na tyle uwspółcześniony, że nowi gracze którzy nie mieli styczności z takimi tytułami jak OutRun czy Crazy Cars, nie powinni się odbić.

Gra oferuje kilka trybów - pojedyncze wyścigi, grand prix, czasówki czy wyścig typu Cannonball, gdzie mamy jedną długą trasę z wyborem kolejnych etapów na zasadzie wyboru drogi na skrzyżowaniu. Do tego kilka samochodów różniących się parametrami. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. I co najważniejsze - wydłuży nasz czas spędzony z grą.

Graficznie gra wygląda naprawdę fantastycznie. Slipstream stylizowany jest na tytuł retro pełną gębą i twórcy to się udało idealnie. Podczas gry czuć prędkość naszego samochodu, a to jakby nie patrzeć jest istotnym elementem gier tego typu - tu duży plus dla autora, że udało mu się to osiągnąć w tak dobrym stylu.

Prawie jak OutRun | Slipstream na Nintendo Switch

Muzycznie również jest bardzo dobrze - przygrywa nam przyjemny synthwave'owy soundtrack, który idealnie pasuje do tego tytułu. A jeżeli jakimś trafem nie pasuje nam odtwarzany utwór, to możemy na chwilę zatrzymać wyścig i zmienić go. Niby szczegół, ale fajnie że jest to możliwe.

Warto jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Twórca pomyślał o drobnych ułatwieniach, które pomogą mniej doświadczonym graczom w czerpaniu radości z ogrywania tego tytułu. Możemy wybrać trzy poziomy trudności, zdecydować czy driftowanie ma się odbywać automatycznie czy manualnie, a nawet możemy zwolnić prędkość gry do 50%.

Jednak co najważniejsze - jeżeli podczas jazdy popełnimy jakiś błąd, który spowoduje nasze wypadnięcie z trasy, wtedy wystarczy wcisnąć jeden przycisk i możemy cofnąć czas o maksymalnie 5 sekund. Dzięki temu mamy szansę poprawić swój błąd i dalej utrzymać się na prowadzeniu. I powiem Wam, że nie raz ta opcja uratowała mi tyłek.

Napomknę jeszcze, że w grze mamy lokalny tryb multi obsługujący do 4 graczy. Niestety, nie miałem okazji go sprawdzić, ale z kronikarskiego obowiązku o nim wspominam.

Na koniec dodam jeszcze, że w grze dostępna jest również polska wersja językowa. Niby pierdoła, ale dzięki temu młodsi gracze z gorszą znajomością języka angielskiego będą również mogli cieszyć się w pełni z gry.

Żeby tylko nie wypaść z trasy... | Slipstream na Nintendo Switch

Slipstream to swoisty list miłosny dla klasyki pokroju OutRun, Crazy Cars czy Lotus 3. Graficznie i dźwiękowo gra stoi na wysokim poziomie stylistyki retro. A dzięki kilku trybom gry mamy zapewnione długie godziny z tym tytułem. Jeżeli więc lubicie gry tego typu, to nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam Slipstream.

Ocena końcowa

4/5
nindyk wspaniały

Na plus:
miła dla oka stylistyka retro
duża liczba trybów gry
przydatne ułatwienia dla początkujących graczy

Na minus:
brak

Werdykt: Bardzo fajne wyścigi nawiązujące do klasyki gatunku. Dla fanów takich gier jest to pozycja obowiązkowa.

Deweloper: ansdor
Wydawca: BlitWorks Game
Data wydania: 7 kwietnia 2022
Waga: 357 MB
Cena: 29,99 PLN

Slipstream w Nintendo eShop


Dziekuję BlitWorks Game za udostępnienie gry do recenzji.

Podaj dalej:


Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz wesprzeć mnie stawiając wirtualną kawę na buycoffee.to lub na Patronite.

Zmotywuje mnie to do dalszego pisania o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch.Partner strony:

Partnerem strony jest Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis