"Ritual" - nowa gra twórców "Serial Cleanera"

"Ritual" - nowa gra twórców "Serial Cleanera"

nius

iFun4All oficjalnie zapowiedziało swoją nową grę - mroczną grę akcji osadzoną w świecie zainspirowanym Weird West.

10 kwietnia krakowskie studio iFun4All zapowiedziało swoją nową grę - Ritual. Ma to być trójwymiarowa gra akcji z widokiem z lotu ptaka osadzona w mrocznym świecie inspirowanym Weird West (cytując Wikipedię: określenie typu twórczości (literatura, film itd.) łączącej Dziki Zachód (western) z elementami fantasy, horroru lub science fiction, w szczególności w jej steampunkowej odmianie.).

Historia ma opowiadać losy młodego łowcy nagród, którego zadaniem ma być odeskortowanie ekscentrycznej dziewczyny do domu. Niestety, jak to bywa z takimi z pozoru łatwymi misjami, sprawy szybko się komplikują - bohater rozpoczyna niekończącą się włóczęgę po dziwnych miejscach, które co noc atakowane są przez różne potwory. W tym momencie jego nadrzędnym celem staje się obrona dziewczyny.

Na gracza oprócz strzelania, czeka crafting oraz umiejętne zarządzanie dostępnymi surowcami. Jak chwalą się twórcy, gra ma wykorzystywać technologię real world data, która ma kształtować rozgrywkę.

Jeżeli graficznie gra będzie zbliżona stylistycznie do tego, co można zobaczyć na szkicach koncepcyjnych, to jestem od razu kupiony. Mroczna komiksowa oprawa zdaje się idealnie pasować do takiej produkcji.

Ritual powstaje na PC i konsole, a premiera została zapowiedziana na ten rok. Niestety, twórcy nie zdradzili jeszcze na które konkretnie konsole ten tytuł trafi. Jednak po cichu liczę, że gra pojawi się również na Switchu. Nintendową wersję Serial Cleanera dobrze mi się ogrywało, więc i czemu tutaj miało by być inaczej?


Poprzedni wpis Następny wpis