SEGA zapowiedziało "Puyo Puyo eSports"

SEGA zapowiedziało "Puyo Puyo eSports"

nius

Potwierdziły się wcześniejsze przecieki z koreńskiej strony wystawiającej klasyfikacje wiekowe dla gier - SEGA ogłosiła wydanie nowej gry z serii Puyo Puyo.

Puyo Puyo eSports (bo taki tytuł będzie nosiła najnowsza odsłona serii) to gra, która skierowana jest przede wszystkim na japońską scenę esportową. Co więcej, jest ona autoryzowana przez JeSU (Japanese eSports Union), organizację utworzoną we współpracę z japońskim rządem, której celem jest promocja i rozpowszechnienie esportu w kraju. Członkami tej organizacji są tacy deweloperzey i wydawcy jak Arc System Works, Bandai Namco, Capcom, Konami, japoński oddział Microsoft oraz Sony.

Nowa odsłona Puyo Puyo zostanie wydana na Nintendo Switch oraz PS4 i skupiona jest na potyczkach między graczami. Dlatego też próżno w niej szukać Story Mode, który dostępny był w poprzednich częściach. Całość opierać się ma na turnieju, w którym bierze udział 8 postaci. Zasady gry opierają się na tych z Puyo Puyo Tsuu oraz Puyo Puyo Fever. Do wyboru gracza oddane zostaną 24 postacie znane z całej serii.

W Puyo Puyo eSports będzie mogło zagrać w trybie multiplayer od 2 do 4 graczy - i to zarówno przez internet, jak i w "trybie kanapowym" (domyślam się, że w przypadku wersji na Switcha wystarczą dwie pary Joy-Conów do rozegrania partyjki dla 4 osób).

Tytuł ten będzie dostępny w japońskim eShopie 25 października i będzie kosztował 1999 JPY (ok. 65 PLN). Niestety, nie wiadomo czy Puyo Puyo eSports będzie dostępne poza Japonią w zrozumiałym języku. Jedno jest pewne - w Kraju Kwitnącej Wiśni seria Puyo Puyo jest bardzo popularna, więc tam ten tytuł odniesie spory sukces.

Chcesz wiedzieć więcej o serii Puyo Puyo? Zapraszam w takim razie do lektury tego tekstu.

Źródło: Gematsu, Polygon


Poprzedni wpis Następny wpis