Puyo Puyo eSports wkracza na Zachód

Puyo Puyo eSports wkracza na Zachód

nius

Sega oficjalnie ogłosiła, że najnowsza odsłona gry z serii Puyo Puyo (Puyo Puyo eSports) trafi w końcu na Zachód pod nieco zmienionym tytułem.

Prawdę powiedziawszy czekałem długo na tego niusa. Ale w końcu się to stało - Puyo Puyo eSports, które do tej pory dostępne było tylko w Japonii, ukaże się również na Zachodzie.

Na zachodzie najnowsza odsłona serii Puyo Puyo nazywa się Puyo Puyo Champions. Ukaże się już 7 maja 2019 i dostępne będzie na Nintendo Switch, PS4, XBox i PC (Steam). Zachodnie wydanie ma się niczym nie różnić względem oryginału, tak więc będzie można grać zarówno samemu z komputerem, ze znajomymi na jednej konsoli oraz po sieci. I tak jak było w Puyo Puyo eSports do wyboru będą dwa zestawy reguł - te znane z klasycznego Puyo Puyo 2 (Tsu) oraz z Puyo Puyo Fever. To co jest fajne to fakt, że gracz będzie mógł wybrać dubbing w grze - do wyboru będzie zarówno wersja angielska, jak i japońska (tak!).

Puyo Puyo Champions ukaże się tylko w wersji cyfrowej w cenie 9.99 EUR (czyli 40 PLN).

Po więcej szczegółów na temat serii Puyo Puyo - jej historii i omówienia fenomenu zapraszam do lektury Puyo Puyo - japońska wariacja nt. tetrisa.


Poprzedni wpis Następny wpis