Pixel Heaven 2019 pod znakiem Resetu

Pixel Heaven 2019 pod znakiem Resetu

nius

Za niecałe trzy tygodnie (konkretnie w dniach 17-19 maja) odbędzie się już siódma edycja jednej z najciekawszych imprez poświęconym retro i grom niezależnym.

Co tu dużo mówić - Pixel Heaven to świetna impreza. Pisałem o tym przy okazji poprzednich edycji w 2017 i 2018 roku. A patrząc na program tegorocznego festiwalu, to i w tym roku zapowiada się że będzie świetnie.

Po pierwsze - reaktywacja Resetu w postaci spotkania z redakcją i wydania specjalnego, jednorazowego numeru. Podczas spotkania z dawną redakcją tego "cyberniekulturalnego magazynu" będzie można posłuchać o dawnych czasach i o tym, czym wyróżniał się Reset na tle innych czasopism growych z tamtego okresu.

Po drugie - goście specjalni. Tych jak zwykle na Pixel Heaven nie zabraknie. W tym roku na festiwalu pojawią się m.in.:

  • David Fox - filar legendarnego Lucasfilm Games, twórca takich tytułów jak Rescue on Fractalus!,Zak McKracken and the Alien Mindbenders, współautor Maniac Mansion oraz Indiana Jones and the Last Crusade;
  • Gary Bracey - filar firmy Ocean, jednego z najpotężniejszych wydawców gier na komputery ośmio- i szesnastobitowe;
  • Hubert Chardot - francuski pisarz i producent gier wideo, który odpowiedzialny był m.in. za scenariusze pierwszych trzech części Alone in the Dark, Prisoner of Ice i The Devil Inside;
  • Tadeusz Baranowski - scenarzysta i twórca kultowych komiksów (m. in. Orient Men, Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko, Antresolka profesorka Nerwosolka czy Podróż smokiem Diplodokiem), ilustrator, grafik, twórca reklam, a także malarz awangardowy.

Jakby tego było mało, to czekają nas ciekawe prelekcje, m.in.:

  • dyskusja "Sierra vs. LucasArts" - czyli która z legendarnych firm tworzyła lepsze przygodówki;
  • Aleksy Uchański będzie rozmawiał z Michałem Nowakowskim, członkiem zarządu CD Projekt i wieloletnim redaktorem polskich magazynów o grach;
  • Marcin M. Drews przepyta Adriana Chmielarza o projekcie Witchfire;
  • Tadeusz Zieliński, Radek Nałęcz, Emil Leszczyński, Tomek Kreczmar i Michał "Krooger" Cichy porozmawiają o starych i nowych programach telewizyjnych o grach wideo.

Oprócz tego będzie można spotkać się z deweloperami i wydawcami gier niezależnych, zagłosować na najlepsze indyki, no i oczywiście pograć na retro sprzęcie. Na odwiedzających Pixel Heaven będzie czekać ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8/16-bit, automaty arcade i prawdziwe flippery.

Impreza, tak jak w ostatnich latach, odbędzie się na terenie Starej Zajezdni Autobusowej w Warszawie. Ta postindustrialna przestrzeń faktycznie nadaje fajny klimat festiwalowi. Mam tylko nadzieję, że nie będzie już dużych problemów z nagłośnieniem, tak jak to było w poprzednich latach.

To co - widzimy się na tegorocznym Pixel Heaven?

Pixel Heaven 2019 odbędzie się w dniach 17-19 maja na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie (okolicy stacji metra Marymont). Więcej szczegółów o imprezie znajdziecie bezpośrednio na stronie festiwalu.


Poprzedni wpis Następny wpis