Pixel Heaven 2018 tuż tuż

Pixel Heaven 2018 tuż tuż

nius

Dokładnie za 14 dni odbędzie się trzydniowe święto gier retro i produkcji niezależnych. Program tegorocznej imprezy jest naprawdę zacny.

Dla mnie Pixel Heaven jest bez dwóch zdań najlepszą imprezą grową, jaka odbywa się w naszym kraju. Bo gdzie indziej w jednym miejscu można pograć w klasyczne tytuły na chyba wszystkich możliwych komputerach i konsolach jakie zostały wyprodukowane, jak i zapoznać się z najnowszymi grami indie? Do tego ciekawe prelekcje i spotkania z legendami branży. Czego taki geek jak ja potrzebuje więcej do szczęścia?

Do tej pory byłem na dwóch poprzednich edycjach i za każdym razem wychodziłem stamtąd ukontentowany. Relację z zeszłorocznej edycji możecie przeczytać i obejrzeć tutaj. Aż trudno w to uwierzyć, ale tegoroczna, szósta już edycja, zapowiada się na jedną z najlepszych.

Obok rzędów stołów z retro sprzętem, flipperami czy stoisk, na których można okupić się w geekowe gadgety, sporo dobrego będzie się działo na scenie głównej. Do najważniejszych (moim zdaniem) wydarzeń Pixel Heaven 2018 należy zaliczyć trzy spotkania:

  • spotkanie z autorami kultowego magazynu telewizyjnego o grach wideo ESCAPE, czyli Emilem "Emilusem" Leszczyńskim, Konradem Kwiatkowskim i Tomaszem Knapikiem;
  • France meets Poland, czyli spotkanie z legendami francuskiej branży gier wideo - Ericiem Chahi (Another World), Paulem Cuisset (Flashback) oraz Fredem Raynalem (Alone in the Dark);
  • 25-lecie magazynu Świat Gier Komputerowych - oprócz spotkania z redakcją zostanie też wydany okolicznościowy numer ŚGK, specjalnie na ćwierćwiecze wydania pierwszego numeru.

Oprócz tego odbędzie się kilka sesji Q&A, m.in. z Adrianem Chmielarzem, Clivem Townsendem (autorem Saboteur) czy Tomem Putzki. Do tego spotkanie z ekipą GOG.com, która odpowiedzialna jest za przywracanie starych gier do życia na najnowszych komputerach, finały w Sociable Soccer i specjalny pokaz filmu Wojna gwiazd o fenomenie Star Wars w Polsce (od pierwszej oficjalnej zapowiedzi w kraju z 1978 roku do ery lat 90-tych).

Oczywiście nie może też zabraknąć wręczenia nagród Pixel Awards 2018. W tym roku jury konkursu wybierało finalistów spośród aż 129 produkcji (to rekord festiwalu). Ostatecznie nominowano 17 produkcji. Podczas trwania Pixel Heaven twórcy nominowanych gier będą mieli możliwość prezentacji swoich produkcji.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie festiwalu.

Jak sami widzicie, tegoroczna edycja Pixel Heaven zapowiada się wyśmienicie. Aż strach pomyśleć, co Robert Łapiński, główny organizator PH, przygotuje na przyszły rok 😉


Poprzedni wpis Następny wpis