O stronie nindyki.pl

O stronie nindyki.pl

Szukasz informacji o grach niezależnych na Nintendo Switch? W takim razie dobrze trafiłeś!

Konsola Nintendo Switch jest świetną platformą dla gier niezależnych, dlatego też nie dziwi ich ilość dostępna w Nintendo eShop.

Jak jednak z tego morza gier wybrać najciekawsze tytuły? Tu własnie pojawiam się ja - Pan Nindyk, który pokaże Ci w jakie tytuły warto zagrać.

Dlaczego Pan Nindyk?

Pan Nindyk to tak naprawdę Bartek - fan Nintendo i japońskiej popkultury, mąż i ojciec kilkuletniego syna. Człowiek, który kocha gry niezależne na Switchu i ma sporą wiedzę na ich temat.

A dlaczego taki pseudonim? To taka gra słów. Indykami w mowie potocznej nazywa się gry niezależne i wywodzi się z języka angielskiego, gdzie używa się określenia indies. W przypadku gier niezależnych na konsole Nintendo w angielskim używa się określenia nindies, czyli po prostu dodając literkę n (od Nintendo) do indies. Stąd już tylko krok do spolszczenia tego do nindyków. Po raz pierwszy Panem Nindykiem nazwał mnie kilka lat temu Wulgarny Gracz podczas jednego ze swoich pierwszych streamów. Spodobało mi się to określenie i zacząłem z niego korzystać. I tak już zostało.

Dlaczego jestem dobry w tym co robię?

Do tej pory moje teksty były omawiane lub cytowane przez poniższe światowe nintendowe i growe serwisy internetowe:

  • polska Graczpospolita.pl (link)
  • brytyjski Nintendo Life (link, link)
  • japoński GameSpark (link),
  • amerykański GoNintendo.com (link, link),
  • kanadyjski Nintendo Enthusiast (link, link),
  • francuskie Nintendo-Difference (link),
  • hiszpański Nintenderos (link, link),
  • niemiecki Nintendo-Online (link).

Od maja 2022 moje recenzje pojawiają się w serwisie SwitchScores.com - agregatorze recenzji gier na Nintendo Switch. Nindyki.pl są na tę chwilę jedynym przedstawicielem z Polski, a moje oceny gier brane są pod uwagę przy wyliczaniu średniej razem z takimi dużymi serwisami jak Nintendo Life czy Nintendo Insider.

Współpraca

Współpracuję z polskimi oraz światowymi twórcami i wydawcami gier niezależnych na Nintendo Switch.

Na łamach mojej strony i kont w social mediach przewinęły się produkcje m.in. Baltoro Games, Forever Entertainment, better. gaming agency, Untold Tales Games, Sonka, Pineapple Works, PM Studios, Raw Fury, Team 17, eastasiasoft, Super Rare Games, Premium Edition Games czy Forever Limited.

Zapowiedzi, recenzje i wywiady - moi Czytelnicy dostają to, co uważam że warte jest uwagi i godne polecenia.

Jednak nie ograniczam się tylko do samych gier - również sprzęt okołogrowy zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych firm przewija się w moich treściach. Na swoim koncie mam testy drukarki instax mini Link od Fujifilm, bezprzewodowych słuchawek Edifier wraz z adapterem GuliKit czy padów: 8BitDo SN30 Pro, Genesis Mangan 400 czy PowerA Enhanced Wireless Controller. Miałem też okazję sprawdzić usługę Plenti, dzięki której możliwe jest wynajęcie sprzętu (w tym Switcha) na kilka dni, tygodni czy nawet miesięcy.

I to co ważne - każda z tych firm docenia to, co robię:

Fanpage Edifier Polska Tweet GuliKit Mailing Plenti

Chciałbyś, bym napisał o Twojej grze na Nintendo Switch lub akcesorium, które współpracuje z konsolą Big N? A może chcesz zostać partnerem strony? Nie ma najmniejszego problemu - skontaktuj się ze mną, by ustalić szczegóły.

Wielka księga Nintendo

Moja wiedza i doświadczenie zostało dostrzeżone przez wydawnictwo APN Promise, które powierzyło mi przygotowanie tłumaczenie anglojęzycznej publikacji The Big Book of Nintendo. Książka ukazała się na rynku 29 października 2024 roku. Dodatkowo moja strona objęła Wielką księgę Nintendo patronatem medialnym, dzięki czemu jako pierwszy informowałem o zawartości tej książki.

Wielka księga Nintendo - okładka Wielka księga Nintendo - stopka redakcyjna Wielka księga Nintendo - fragment tylnej okładki z patronatem medialnym

A co o współpracy ze mną mówią inni?

Wspieraj moją pracę

Podoba Ci się to co robię? Chcesz więcej wywiadów, soczystych nindyczych niusów, zapowiedzi i recenzji? Możesz wesprzeć moją pracę stawiając mi wirtualną kawę lub zostając moim Patronem! Zmotywuje mnie to do dalszej pracy nad prawdopodobnie najlepszą stroną o grach niezależnych na Switcha.

Jak oceniam gry

Przy ocenianiu gier stosuję skalę pięciostopniową zobrazowane przez liczbę czarnych piór. Środkowa ocena (3) wskazuje na dobrze zrealizowaną grę, w którą warto zagrać. Poniżej tej liczby gra jest po prostu słaba lub kiepska, a powyżej - bardzo dobra czy nawet świetna.

- nindyk zombie, omijaj szerokim łukiem, szkoda Twojego czasu, pieniędzy i miejsca na Switchu
- nindyk wypłowiały, jeszcze trochę mu brakuje, by być warty zagrania
- nindyk zwyczajny, poprawna gra, w którą warto zagrać
- nindyk wspaniały, tytuł, który wyróżnia się w indyczym tłumie
- nindyk królewski, jeden z najlepszych tytułów na Switchu, mój kandydat na Indyka Roku

Dodatkowo oprócz oceny znajdziesz istotne plusy i minusy danego tytułu wraz z krótkim (jedno/dwuzdaniowym) werdyktem.

Wykorzystane grafiki i zdjęcia na stronach poszczególnych działów

Niusy: Selwyn van Haaren / Unsplash
Recenzje: Alvaro Reyes / Unsplash
Wywiady: Matt Botsford / Unsplash
Poradniki: Kamil S / Unsplash
Sprzęt: Jasmin Egger / Unsplash
Japonia: Benjamin Hung / Unsplash
Varia: Geeky Shots / Unsplash