Najciekawsze switchowe premiery [maj 2019]

Najciekawsze switchowe premiery [maj 2019]

nius

Subiektywny przegląd premier najciekawszych gier na Nintendo Switch w maju 2019.

Przejrzałem listę gier na Switcha, które w maju będą miały swoją premierę i wybrałem cztery tytuły, którym moim zdaniem warto się zainteresować. Są to dwie gry niezależne i dwa tytuły znanych wydawców, ale o których w polskich dużych serwisach growych jedynie co najwyżej napomkną jednym zdaniem. No ale od czego jest ten blog 😉

Poniżej alfabetycznie ułożona lista majowych premier. Niewykluczone, że w ciągu miesiąca się ona zwiększy o kolejne pozycje - niektórzy wydawcy informują o premierach swoich tytułów na kilka dni przed ich wydaniem.

Blazing Beaks

Co powstanie, kiedy połączymy ze sobą grę typu rogue-lite i twin stick shootera, całość przedstawimy w ładnym i kolorowym pixelarcie, a w roli głównej obsadzimy uroczą kaczuszkę z dużą spluwą? Właśnie Blazing Beaks. Mam okazję ogrywać właśnie ten tytuł jeszcze przed jego premierą i mogę śmiało stwierdzić, że szykuje się fajna gierka na odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy.

Data premiery: 10 maja 2019
Cena: 59,90 PLN
Link do Nintendo eShop

Lapis x Labirynth

"Najnowsze action RPG od Nippon Ichi" - to jedno zdanie z opisu spowodowało, że z miejsca zainteresowałem się tym tytułem. Wygląda na to, że Japończycy przygotowali dla nas kolorowy (wręcz cukierkowy) i zwariowany action RPG/dungeon crawler, w którym członków naszej drużyny układamy jeden na drugim i w ten sposób przemierzamy podziemia ubijając hordy potworów i zbierając liczne skarby. Gra nastawiona jest na tryb single player (brak multi) i ma zapewnić ok. 20 godzin zabawy. Ze względu na dość specyficzny mangowy styl (wszystkie postacie są przedstawione w formie super deformed), nie wszystkim może podpasować oprawa graficzna. Fani japońszczyzny powinni być jednak usatysfakcjonowani.

Data premiery: 31 maja 2019
Cena: 120 PLN
Link do Nintendo eShop

Puyo Puyo Champions

O tej grze pisałem już dwukrotnie - przy okazji jej japońskiej premiery, jak i niedawnej zapowiedzi wydania na zachodnim rynku. Dlatego też po szczegóły dotyczące tego tytułu odsyłam Was do powyższych tekstów. Zastanawiam się tylko, czy zachodni oddział Segi zdecydują się na częste i znaczne obniżki najnowszej odsłony Puyo Puyo. W Kraju Kwitnącej Wiśni Puyo Puyo eSports było już obniżane kilkukrotnie aż o 75%, dzięki czemu ten tytuł był popularny w japońskim eShopie przez długi czas.

Data premiery: 7 maja 2019
Cena: 41,99 PLN
Link do Nintendo eShop

Shakedown: Hawaii

Shakedown: Hawaii, najnowsza gra twórcy Retro City Rampage, łączy akcję otwartego świata z budowaniem imperium. Twoim celem jest stworzenie dużej korporacji, bez względu na to, jakimi środkami to osiągniesz. Wykupywanie firm, sabotowanie konkurencji, wymuszanie haraczy, tworzenie reklam wprowadzających w błąd, umowy pisane drobnym druczkiem, ukryte opłaty za dodatkowe usługi - wahlarz możliwości jest duży. A wszystko to w otwartym świecie, w oprawie rodem z konsol 16-bitowych i dużą ilością humoru.

Data premiery: 7 maja 2019
Cena: 80 PLN
Link do Nintendo eShop

Szukasz doładowania Nintendo eShop?
Sprawdź gdzie możesz kupić doładowanie za 70 PLN, 120 PLN i 250 PLN.
Pamiętaj, kupując cyfrowy kod doładowania z mojego linka wspierasz rozwój nindyki.pl.


Poprzedni wpis Następny wpis