Nintendo Switch Online - szczegóły

Nintendo Switch Online - szczegóły

nius

Amerykański oddział Nintendo podał szczegóły dot. płatnej usługi Nintendo Switch.

W 2018 roku gracze Nintendo Switch, którzy będą chcieli pograć po sieci z innymi, będą musieli wykupić abonament (do tego czasu ta funkcjonalność jest za darmo). Nie jest to dużym zaskoczeniem, gdyż od samego początku firma z Kioto mówiła o wprowadzeniu płatnej subskrypcji dla swojej nowej konsoli. Teraz znamy już szczegóły tej oferty.

Gracz będzie miał do wyboru trzy warianty subskrypcji:

  • miesięczna za 3,99 USD,
  • kwartalną za 7,99 USD,
  • roczną za 19,99 USD.

No ale co dostaniemy w pakiecie oprócz możliwości grania online? Nintendo zapewnia, że dzięki subskrypcji, gracze będą mieli dostęp do różnych promocji w ramach Nintendo eShop, dostępu do mobilnej aplikacji, która pozwoli na komunikację głosową z naszymi znajomymi oraz katalogu klasycznych gier z NES-a, które zostaną poszerzone o funkcje gry online. Na chwilę obecną potwierdzone są trzy tytuły, które jak rozumiem, będą dostępne na start: Super Mario Bros. 3, Balloon Fight i Dr. Mario. I o ile wcześniej były plotki, że dostęp do klasyków będzie tylko przez miesiąc, to teraz Nintendo potwierdziło, że gracze będą mieli do nich tak długi dostęp, jak aktywna będzie ich subskrypcja.

Trzeba przyznać, że na tle konkurencji roczna subskrypcja nie ma wygórowanej ceny. Cieszy też dostęp to klasycznych gier z NES-a. Mam nadzieję, że z czasem dojdą też tytuły z SNES-a czy Wii. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - aplikacja mobilna do komunikacji z innymi graczami Nintendo Switch. Czy nowa konsola nie potrafi udźwignąć komunikacji głosowej? A może to system konsoli ma tak duże ograniczenia? Dziwi to trochę, że firma, która potrafi wydać dobry sprzęt, używa zewnętrznych aplikacji do takich celów. Tak, jakby pod tym względem była mentalnie na początku XXI wieku. No ale to Nintendo, oni niestety zawsze byli do tyłu jeżeli chodzi o usługi internetowe...

Nintendo, wzorem konkurencji, idzie w płatny dostęp do swoich usług online'owych. Mam nadzieję, że dzięki temu będą one stały na wysokim poziomie i gracze nie będą na nie narzekali. Niska cena i dostęp do klasycznych tytułów na pewno wielu ucieszy.

Żródło: nintendo.com


Poprzedni wpis Następny wpis