To był soczysty Direct

To był soczysty Direct

nius

Podsumowanie czerwcowej prezentacji Nintendo Direct.

Ale mi Nintendo zaimponowało najnowszym Directem. Naprawdę, to była bardzo soczysta prezentacja.

Podczas tych 40 minut pokazano sporo zapowiedzi świetnych gier. I nie ważne czy ktoś woli gry bezpośrednio od Nintendo, deweloperów 3rd party czy indyki - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Chyba najbardziej powinni się cieszyć fani Mariana i spółki, ponieważ zapowiedziano aż pięć (!) gier z Grzybkowego Królestwa.

Najpierw pokazano remake Super Mario RPG, który do tej pory dostępny był tylko na SNES-ie (ew. SNES Mini Classic). Następnie zajawiono grę z Księżniczką Brzoskwinką (remake Super Princess Peach z Nintendo DS z 2005?) oraz remaster Luigi's Mansion 2 z Nintendo 3DS. Zapowiedziano też kolejną kompilację szalonych mikro-gier z Wario - WarioWare: Move it!.

Jednak dla mnie osobiście prawdziwą bombą była zapowiedź nowego dwuwymiarowego Mariana - Super Mario Bros. Wonder.

Jako miłośnik retro preferuję właśnie dwuwymiarowe platformówki z Mario, dlatego ucieszyłem się z tej zapowiedzi. Choć nie powiem, muszę przyznać że początkowo miałem niezłego mindfucka oglądając to, co dzieje się na ekranie. Bo dla mnie to wszystko wyglądało jak jakaś jazda na mocnych środkach odurzających. Ale... ma to swój urok 😅 Przede wszystkim na pewno wprowadzi powiew świeżości w całej serii marianowych platformówek 2D. Dlatego też czekam do 20 października, kiedy to Super Mario Bros. Wonder pojawi się na Switchu.

Fani serii Pikmin też nie mieli prawa się nudzić. Oprócz obszernego omówienia Pikmin 4 dowiedzieliśmy się, że już 29 czerwca dostaniemy demo tej gry (premiera pełnej wersji 21 lipca), a zaraz po prezentacji udostępniono w eShopie dwie pierwsze części serii w wersji HD. Dodatkowo, we wrześniu będzie możliwość kupienia ich w wersji pudełkowej.

A jeżeli ktoś woli mroczniejsze tematy od słodkich i cukierkowych gier Nintendo, to na pewno ucieszył się z faktu, że na Switchu wylądują również takie gry jak Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1 (w którego skład wejdą trzy pierwsze gry z serii MGS plus dwie pierwsze gry z serii Metal Gear oraz różne cyfrowe dodatki) czy Batman: Arkham Trilogy. Swoją drogą jestem ciekawy jak jakościowo i wydajnościowo poradzi sobie Nietoperek na Switchu.

Również i fani jRPG nie mieli co narzekać. Tytuł, który przykuł najbardziej moją uwagę, to Star Ocean: The Second Story R przygotowany w 2.5D. Premiera tego tytułu została zapowiedziana na 3 listopada.

No i na koniec zostawiłem sobie indyczy hit, który swego czasu święcił (i chyba nadal święci) triumfy na Steamie - Vampire Survivors zawita na Switchu 17 sierpnia. Co więcej, zostanie wzbogacony o lokalny multiplayer do 4 graczy. W końcu będzie okazja sprawdzić na konsoli Nintendo czy faktycznie jest to tak wciągający tytuł jak wszyscy twierdzą.

Oprócz tego mogliśmy zobaczyć jeszcze zapowiedzi Sonic Superstars, nowe DLC do Pokemonów czy informacje o europejskich turniejach nie tylko w Splatoon 3, ale również w Mario Kart 8 Deluxe.

Bez dwóch zdań to był naprawdę świetny Nintendo Direct, który pokazał że jeszcze dużo naprawdę dobrych gier pojawi się w tym roku na Switchu. Co mnie oczywiście niezmiernie cieszy.

A Tobie jak podobała się czerwcowa prezentacja? Na którą grę z tej prezentacji czekasz najbardziej? Koniecznie daj znać zostawiając komentarz tutaj.

Podaj dalej:


Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz wesprzeć mnie stawiając wirtualną kawę na buycoffee.to lub na Patronite.

Zmotywuje mnie to do dalszego pisania o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch.Partner strony:

Partnerem strony jest Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis