New Nintendo 2DS XL - odświeżona przenośna konsola

New Nintendo 2DS XL - odświeżona przenośna konsola

nius

Chyba nikt się nie spodziewał, że nieco ponad miesiąc po premierze Nintendo Switch, firma z Kioto zapowie nowy przenośny sprzęt.

New Nintendo 2DS XL (w Japonii zamiast XL jest LL) to odświeżona wersja wydanej w październiku 2013 roku konsoli przenośnej, która była budżetową wersja 3DS-a. Niższa cena spowodowana była jednolitą bryłą (konsola nie składała się do mniejszych rozmiarów), a jej górny ekran był zwykły, pozbawiony efektu 3D.

New Nintendo 2DS XL ma charakteryzować się składaną obudową (tak jak DS i 3DS), większymi ekranami, mocniejszym procesorem i stylowym designem.

To, co ma wyróżnić japońską wersję konsolki od zachodniej to właśnie design. W Europie i USA New 2DS XL będzie można kupić w jednym wariancie kolorystycznym - czarnym z turkusowymi wstawkami (jego zdjęcia możecie zobaczyć we wpisie w mojej kolekcji Google+ Geek + retro). W Japonii zaś dostępna będzie również wersja biała z pomarańczowymi elementami. Trzeba przyznać, że prezentuje się ciekawie i tak jak wersja czarna przyciąga wzrok.

Premiera nowej wersji konsoli przewidziana jest na 13 lipca. Jednak japońscy fani serii Dragon Quest zapewne wstrzymają się z zakupem nowej konsolki do 29 lipca, kiedy to na rynek trafi New 2DS XL w wersji limitowanej z Dragon Quest XI. Oprócz gry dodawanej do zestawu, w pudełku znajdziemy konsolę ze specjalnymi zdobieniami.

Cena New Nintendo 2DS XL została ustalona na 14,980 jenów (ok. 520 zł), a wersji limitowanej na 22,480 jenów (ok. 780 zł).

Która wersja konsolki najbardziej Wam się podoba: czarno-turkusowa, biało-pomarańczowa czy limitowana z Dragon Questa?

Źródło: nintendo.co.jp, nlab.itmedia.co.jp, soranews24.com


Poprzedni wpis Następny wpis