Nadchodzi Narita Boy

Nadchodzi Narita Boy

nius

Ciekawie zapowiadająca się kinowa platformówka Narita Boy od hiszpańskiego Studio Koba trafi na Nintendo Switch już 30 marca.

Aż chcę zakrzyknąć NARESZCIE!, ponieważ czekam na ten tytuł od 2017 roku. Wtedy to dowiedziałem się o tej grze po raz pierwszy. Zobaczyłem ten zwiastun i po prostu zakochałem się w tej grze:

Urzekło mnie tam praktycznie wszystko - dopieszczona pixelartowa grafika, muzyka i ten klimat. Wyglądało to dla mnie jak nowa ulepszona wersja takich klasyków jak Another World czy Flashback. Chciałem coś więcej dowiedzieć się na temat tej gry od samych twórców, dlatego skontaktowałem się z nimi.

Ku mojemu zaskoczeniu udało mi się namówić Eduardo Fornielesa, producenta i pomysłodawcę Narita Boy, na wywiad. Na moje pytanie co było jego inspiracją przy tworzeniu tego tytułu tak mi odpowiedział:

Moje dzieciństwo, uczucie nostalgii za tym co lubiłem i w co obecnie chciałbym zagrać teraz. Chciałem przywrócić swoje wspomnienia z dzieciństwa, tę ciepłą muzykę, retro obrazki, historie i przygody... I ubrać to wszystko w odnowiony, modny i bardziej szczegółowy pixel art.

Cały wywiad możecie przeczytać tutaj: "W poszukiwaniu energii Trichromu".

Produkcja gry została sfinansowana na Kickstarterze - zebrano ponad 160 tys. euro na jej stworzenie. Gra została zapowiedziana na końcówkę 2019 roku, ale nie udało się dotrzymać tej daty. Gra cały czas była w produkcji.

I przyszedł dzień 3 lutego 2021 roku, kiedy to twórcy ogłosili, że Narita Boy ukaże się praktycznie na wszystkie platformy dzięki Team17. Z tej okazji pojawił się też nowy zwiastun, który tylko utwierdził mnie w tym, że muszę zagrać w ten tytuł:

No dobra, ale o czym tak właściwie będzie ta gra?

W Narita Boy gracz wciela się w tytułowego cyfrowego wojownika, który został wybrany do władania legendarną bronią zwaną Techno-Mieczem. Dzięki niej i pomocy Motherboard, duchowego przywódcy Cyfrowego Królestwa, gracz zmierzy się ze Stallionami, którzy chcą przejąć władzę nad światem.

Może i fabuła na pierwszy rzut oka nie wydaje się być finezyjna, ale autorzy obiecują, że nie raz nas zaskoczą.

Jak możecie zobaczyć na zwiastunie czy załączonych screenshotach, Narita Boy prezentuje się naprawdę świetnie. Dopieszczony pixelart i sporo efektów specjalnych robi wrażenie. Mam tylko nadzieję, że całość nie będzie przebajerzona i będzie płynnie działać na Nintendo Switch.

Data premiery Narita Boy została wyznaczona na 30 marca 2021.

Czekam z niecierpliwością na dzień premiery . I mam nadzieję, że ten tytuł mnie nie zawiedzie.


Poprzedni wpis Następny wpis