Zapowiedź "Ministry of Broadcast" na Nintendo Switch

Zapowiedź "Ministry of Broadcast" na Nintendo Switch

nius

Wygląda na to, że filmowe platformówki przeżywają swój renesans. Ministry of Broadcast to kolejna gra z tego gatunku, która wkrótce pojawi się na Nintendo Switch.

Aktualizacja 09.03.2020: Dodałem informację dotyczącą europejskiego wydania gry.

Wyobraźcie sobie reżimową rzeczywistość wzorowaną na 1984 George'a Orwella, w której tytułowe Ministerstwo Przekazu tworzy zabójczy (dosłownie) program typu reality TV. Taki właśnie świat został stworzymy przez czteroosobowe czeskie studio Ministry of Broadcast Studios.

Główny bohater Ministry od Broadcast, aby móc stać się wolnym i wrócić do swojej rodziny, musi wziąć udział w programie The Walk Show. Podczas tego show pozna dokładnie jak działa Reżim i przekona się, że czekająca go wolność wcale nie jest taka, jaką mu obiecali twórcy programu.

Taka klasyka jak Another World, Flashback, Heart of Darkness czy też współczesne The Way Remastered to przykłady tzw. cinematic platformers. Na język polski można przełożyć ten gatunek gier jako filmowe platformówki.

Gry tego typu rządzą się swoimi prawami. Do najważniejszych z nich należy odpowienio prowadzona narracja, "filmowe" przerywniki czy reguły dot. sterowania głównym bohaterem. Te gry mają swój urok i osobiście bardzo je lubię.

I wszystko wskazuje na to, że Ministry of Broadcast będę mógł spokojnie wpisać na listę moich ulubionych gier z tego gatunku.

Ładna i schludna pixelartowa grafika (zwróćcie uwagę na zabawę głębią ostrości), płynna animacja, otoczenie pełne detali. Oprawa, w której po prostu można się zakochać.

Ministry of Broadcast w wersji na Steama ukazało się 30 stycznia 2020 roku i zbiera tam pozytywne recenzje. Dlatego czekam z niecierpliwością na maj 2020, kiedy to ten tytuł ma zawitać na Nintendo Switch.

Oprócz wersji cyfrowej, gra będzie również dostępne w pudełku.

W Europie za wydanie edycji pudełkowej odpowiedzialne jest Numskull Games. Obok wersji standardowej, będzie też dostępna kolekcjonerska z przypinkami.

Jak udało mi się dowiedzieć bezpośrednio u wydawcy, obydwie wersje mają być dostępne w sprzedaży na terenie całej Europy. Niewykluczone więc, że i na półkach polskich sklepów znajdziemy pudełko z Ministry of Broadcast.

W USA zaś za edycję fizyczną gry odpowiedzialne jest Hitcents. Tam całość ma być zapakowany w gustowny steelbook.

Warto jeszcze wspomnieć, że w jednym z tweetów twórcy potwierdzili polską wersję językową gry. Cieszę się, że kolejny switchowy indyk "przemówi" do nas w rodzimym języku.

Wszystko wskazuje na to, że Ministry of Broadcast idealnie wpisuje się w moje gusta. Mam nadzieję, że będę ogrywał ten tytuł z dużą przyjemnością.


Poprzedni wpis Następny wpis