Magical Drop VI wkrótce zawita na Switchu

Magical Drop VI wkrótce zawita na Switchu

nius

Forever Entertainment ogłosiło datę premiery Magical Drop VI.

Lubię japońskie gry. I to w sumie bez względu na gatunki. Action RPG, klasyczne jRPG czy zręcznościówki. Mają w sobie to coś, co mnie w nich pociąga - taką swoją "japońskość", która bije z nich już od pierwszych chwil uruchomienia. Nawet gry logiczne pokroju Puyo Puyo (moja ukochana seria), Puzzle Bubble/Bust-a-Move czy Money Puzzle Exchanger to mają. Podobnie jest z serią Magical Drop, której początki sięgają 1995 roku. Wtedy to pierwszy automat z tą grą pojawił się w japońskich salonach gier.

Piąta część Magical Drop ukazała się w 2012 roku, więc fani musieli czekać aż 10 lat na ogłoszenie kolejnej odsłony. I ku zaskoczeniu chyba wszystkich, za przygotowanie najnowszej części tej serii wzięło się polskie studio Storm Trident we współpracy z francuskim Highball Games. Za jej wydanie odpowiedzialne jest Forever Entertainment, które ma już na swoim koncie remake'i znanych IP od Segi. Tym razem jednak nie będzie to odświeżona wersja klasyki, a zupełnie nowa odsłona.


Jak można przeczytać w przesłanej notce prasowej:

Wejdź do magicznego świata, w którym na każdym kroku czekają na Ciebie nowe wyzwania! Wciel się w mieszkańców Magicznej Krainy, poznaj ich perspektywę na toczący się konflikt i wspólnie zjednoczcie podzielony świat!

Magical Drop VI oferować będzie sześć różnorodnych trybów gry:

  • Story Mode - klasyczny tryb, w którym poznamy historię mieszkańców Magicznej Krainy;
  • Match Mode - tryb pojedynku, umożliwiający starcie dowolnie wybranych postaci;
  • Survival Mode - zbijamy kolejne fale kolorowych kulek tak, aby nie dać się nimi zasypać;
  • Puzzle Mode - zbijamy kulki tak, aby żadna nie pozostała na planszy, a dodatkowe punkty zdobywamy za zbijanie ich w najefektywniejszy sposób;
  • Path of Destiny - przesuwamy się w kierunku mety wygrywając w mini-grach. Musimy tylko zachować czujność, bo każde potknięcie będzie nas słono kosztowało;
  • Caravan Mode - pokonujemy przeciwnika jednego po drugim, by osiągnąć jak najwyższy wynik.

Dodatkowo dostępny będzie tryb multiplayer, pozwalający zagrać ze znajomymi lokalnie lub też zmierzyć się z graczami z całego świata.

Warto też wspomnieć, że wkrótce po premierze gry wydane zostanie darmowe DLC wraz z nowymi postaciami i dodatkową zawartością.

Na tę chwilę nic nie wiadomo na temat wydania pudełkowego. Nie zdziwię się jednak, jeżeli w jakiś czas po premierze ogłoszone zostanie wydanie fizyczne od Forever Limited.

Premiera Magical Drop VI w wersji cyfrowej planowana jest na 25 kwietnia 2023 roku. Gra będzie kosztować w eShopie 119,99 PLN.

Magical Drop VI - galeria

Magical Drop 6 na Nintendo Switch Magical Drop 6 na Nintendo Switch Magical Drop 6 na Nintendo Switch Magical Drop 6 na Nintendo Switch Magical Drop 6 na Nintendo Switch Magical Drop 6 na Nintendo Switch

Podaj dalej:

Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten tekst? Pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników i podziel się nim w mediach społecznościowych.

Jeżeli uważasz, że to co piszę jest dla Ciebie przydatne, to zapraszam do wsparcia mojej pracy poprzez postawianie wirtualnej kawy.A jeżeli chcesz dostawać co tydzień porcję nindyczych niusów i ciekawostek, to zapisz się na Nindyczy Przegląd:Partner strony:

Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis