Premiera LUNARK tuż-tuż

Premiera LUNARK tuż-tuż

nius

W filmową platformówkę autorstwa Johana Vinet zagramy już pod koniec marca.

LUNARK to pixelartowa filmowa platformówka w klimatach sci-fi, która jest hołdem dla takich klasyków jak Antoher World, Flashback i Prince of Persia.

Gra opowiada historię Leo, kuriera żyjącego w świecie przyszłości, w którym ludzkość mieszka na planecie Albaryne pod totalitarnymi rządami NOAH. Na skutek pewnych wydarzeń, główny bohater zaczyna walkę o przetrwanie, podczas której pozna mroczną historię świata, w którym obecnie żyje ludzkość oraz prawdę o sobie.

Johan Vinet obiecuje, że podczas 5 godzin gry przeżyjemy epicką przygodę sci-fi, w której będziemy walczyć z droidami, skakać między platformami, rozwiązywać zagadki i omijać pułapki. Wszystko to zostanie przedstawione w kolorowej pixelartowej oprawie. Na uwagę zasługują również cutscenki przygotowane w technice rotoskopowej.

W styczniu tego roku miałem okazję przeprowadzić wywiad z autorem LUNARK. Johan opowiedział mi o historii gry, swoich inspiracjach i całym developmencien swojej gry. Tak powiedział mi o swoich inspiracjach:

Jako fan science fiction duży wpływ miały na mnie filmy, seriale telewizyjne lub książki takie jak "Pamięć absolutna", "Blade Runner", "Altered Carbon" czy "The Expanse". (...) Czerpałem również inspirację z filmów przygodowych, takich jak "Indiana Jones" i "Powrót do przyszłości". Oba filmy miały zabawny, lekki ton i nie traktowały siebie zbyt poważnie. Miały świetną równowagę akcji, humoru i ciepła, co starałem się umieścić również w "LUNARK".

Warto przeczytać cały wywiad, by poznać historię tej ciekawie zapowiadającej się gry.

Gra ukaże się na Nintendo Switch (jak i pozostałych platformach) 30 marca 2023 roku.

Wersję cyfrową LUNARK można już zamówić w eShopie - do 5 kwietnia gra jest tańsza o 10% i kosztuje 72,00 PLN.

Oprócz wersji cyfrowej dostępna będzie również wersja pudełkowa - za jej wydanie odpowiedzialne będzie Limited Run Games. Dostępne będą dwie edycje: standardowa za 34,99 USD oraz Deluxe za 64,99 USD. Ta druga wzbogacona będzie o liczne dodatki: soundtrack, dwustronny plakat, magnetyczne naklejki, breloczek i specjalne pudełko.

Pudełkowe wydanie LUNARK w wersji Deluxe od Limited Run Games

Obydwa wydania można zamówić w ramach pre-orderu na stronie wydawcy między 24 marca a 23 kwietnia 2023.

Mam cichą nadzieję, że LUNARK zdobędzie uznanie wśród graczy. I to zarówno wśród tych starszych, którzy pamiętają klasyczne filmowe platformówki, jak i młodszych.

Podaj dalej:


Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz wesprzeć mnie stawiając wirtualną kawę na buycoffee.to lub na Patronite.

Zmotywuje mnie to do dalszego pisania o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch.Partner strony:

Partnerem strony jest Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis