Jak założyć konto Nintendo

Jak założyć konto Nintendo

poradnik

Poradnik opisujący krok po kroku jak założyć konto My Nintendo i połączyć je z konsolą Nintendo Switch.

Z niniejszego poradnika dowiesz się czym jest My Nintendo, jak założyć konto w ramach tej usługi oraz jak połączyć je ze swoją konsolą Nintendo Switch.

Spis treści poradnika

Co to jest My Nintendo

My Nintendo to programem lojalnościowy, w którym japońska firma nagradza użytkowników za korzystanie z produktów i usług Nintendo na różne sposoby. W ramach tego programu użytkownik może zdobyć dwa rodzaje punktów: platynowe (Platinum Points) i złote (Gold Points).

Punkty platynowe można uzyskać podczas używania aplikacji i usług Nintendo, takich jak np. gry mobilne Super Mario Run czy Fire Emblem Heroes.

Złote punkty dostaje się za kupowanie gier przez oficjalną stronę internetową Nintendo lub Nintendo eShop oraz za zakup fizycznych wydań.

Oba rodzaje punktów można wymienić na nagrody, takie jak tapety, poradniki do gier czy zniżki, które można wykorzystać podczas zakupów w Nintendo eShop.

W przypadku zniżek na zakupy w Nintendo eShop obowiązują następujące zasady:

  • jeden złoty punkt to 5 groszy zniżki;
  • za zakup cyfrowej wersji gry w Nintendo eShop na nasze konto wpadnie równowartość 5% jej wartości, czyli dla tytułu o wartości 200 PLN dostaniemy 10 PLN zniżki na następne zakupy;
  • za zakup fizycznej wersji gry na kartridżu na nasze konto wpadnie równowartość 1% jej wartości, czyli dla tytułu o wartości 200 PLN dostaniemy 2 PLN zniżki na następne zakupy.

W ten sposób Nintendo chce nagradzać osoby, które kupują gry na Nintendo Switch. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uzbierać tyle złotych punktów, by za ich pomocą kupić grę w Nintendo eShop nie wydając przy tym ani złotówki.

Warto wspomnieć, że gry na Nintendo Switch można też kupić z poziomu strony. Wystarczy wejść na stronę nintendo.co.uk, zalogować się do swojego konta My Nintendo (prawy górny róg strony) i skorzystać z wyszukiwarki w celu znalezienia interesującego nas tytułu. Dodatkowo, jeżeli dana gra ma wersję demo, to z poziomu strony możemy również pobrać na naszą konsolę wersję demonstracyjną.

Jak założyć konto My Nintendo

Zakładanie konta My Nintendo nie jest skomplikowanym procesem.

Krok 1

Wchodzimy na stronę do zakładania kont My Nintendo i klikamy w Create a Nintendo Account.

Krok 2

Na formularzu uzupełniamy wszystkie pola.

Krok 3

Wybieramy jedną z opcji decydując się (lub nie) na materiały marketingowe od Nintendo.

Krok 4

W tym momencie na naszego maila powinna przyjść wiadomość z kodem weryfikacyjnym, który powinniśmy wpisać w pole Verification code.

Krok 5

Jeżeli nasze konto zostało stworzone pomyślnie zobaczymy poniższy ekran:

Krok 6

Po kliknięciu w OK na poprzednim kroku przechodzimy na nasze konto My Nintendo, gdzie można zmienić ustawienia czy też połączyć je np. z Facebookiem czy Twitterem.

Jak połączyć konto My Nintendo z kontem na konsoli Nintendo Switch

Jeżeli chcemy dodać nowe konto na konsoli

Wchodzimy do ustawień systemowych Switcha, wybieramy zakładkę Users, a potem Add User. W tym momencie decydujemy się na wybór ikony i nazwy użytkownika. Kiedy ostatecznie dodamy nowego użytkownika, konsola zapyta nas czy chcemy połączyć go z kontem My Nintendo. Wybieramy opcję Sign In and Link i podajemy dane, których użyliśmy przy zakładaniu konta.

Jeżeli chcemy dodać konto My Nintendo do już istniejącego konta na konsoli

Wchodzimy do ustawień systemowych, wybieramy zakładkę Users i avatara użytkownika, do którego chcemy podpiąć konto My Nintendo. Następnie wybieramy opcję Link Nintendo Account i Sign In and Link. Podajemy dane, których użyliśmy przy zakładaniu konta My Nintendo i gotowe.

Tu mała dygresja. Na konsoli spokojnie możemy mieć podpięte kilka kont z różnych regionów. Ja w ten sposób mam podłączone trzy konta - główne (europejskie), amerykańskie i japońskie. I nie ma problemu, by grać na swoim głównym koncie w gry zakupione w amerykańskim czy japońskim eShopie. Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, że jeżeli dodamy japońskie konto, to w sekcji News pojawią się również wiadomości w języku japońskim.

Jeżeli ktoś chciałby się pokusić o zakup gier z japońskiego Nintendo eShop, to przygotowałem stosowny poradnik: Jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop. Omówiłem w nim cały poces co należy zrobić, by móc kupować gry z japońskiego eShopa przy tym nie przepłacając.


W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zostawcie proszę komentarz pod poradnikiem. A jeżeli uznacie ten artykuł za przydatny, to będę wdzięczny za dzielenie się nim na Facebooku, Twitterze i gdzie tam tylko chcecie 🙂 .

Podaj dalej:

Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten tekst? Pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników i podziel się nim w mediach społecznościowych.

Doceniasz moją pracę w pisaniu o ciekawych grach na Switcha? Postaw mi wirtualną kawę.Partner strony:

Forever Entertainment

Przeczytaj także:

Lista gier z NES-a i SNES-a, które są dostępne w ramach abonamentu Nintendo Switch Online.

Czyli co trzeba zrobić, by móc korzystać ze słuchawek bezprzewodowych Bluetooth grając na Nintendo Switch.


Poprzedni wpis Następny wpis