"Kill la Kill - IF" - szczegóły wydania na Nintendo Switch

"Kill la Kill - IF" - szczegóły wydania na Nintendo Switch

nius

Growa adaptacja anime Kill la Kill zmierza na Nintendo Switch. Już teraz znane są szczegóły europejskiego wydania gry Kill la Kill - IF.

Kill la Kill to chyba jedyny "nowożytny" serial anime, jaki obejrzałem w ostatnich latach. Skusił mnie klimat, zakręcony humor i jawna parodia z tych wszystkich anime magical girls, które były popularne w latach 90-tych (np. Sailor Moon, w Polsce znane jako Czarodziejka z Księżyca).

Serial zadebiutował 6 lat temu, ale dopiero teraz powstaje growa adaptacja tego anime. Odpowiedzialne za to będzie ARC System Works, który stworzy bijatykę (co akurat wydaje się sensowne w przypadku tego tytułu 😉) pt. Kill la Kill - IF. Gra ma pojawić się na rynku latem tego roku na Nintendo Switch, PS4 i PC. Według twórców gra ma łączyć w sobie idealną równowagę pomiędzy prostotą w sterowaniu ze złożoną głębią. Ma to zapewnić graczom "wyjątkowo satysfakcjonujące doświadczenie walki", które zadowoli zarówno wytrawnych weteranów bijatyk, jak i fanów anime którzy mało grają.

Co już wiadomo o Kill la Kil - IF na Switcha?

W lutym poznaliśmy szczegóły japońskiego wydania Kill la Kill - IF na Nintendo Switch. Tytuł ten dostępny będzie w trzech wersjach: cyfrowej, pudełkowej (obydwie po 6800 JPY czyli ok. 240 PLN) oraz limitowanej (10000 JPY czyli ok. 350 PLN). W skład tej ostatniej wejdzie artbook, soundtrack, breloczek z postacią Mako Croquette i specjalne ("limitowane") pudełko. Trzeba przyznać że zawartość edycji kolekcjonerskiej zapowiada się smakowicie.

[AKTUALIZACJA] Przewidziano bonusy dla tych, którzy będą składali zamówienia przedpremierowe w japońskich sklepach. Będą to gobeliny z postaciami z gry. I tu ciekawostka - każda z sieci sklepów, w której grę będzie można kupić, będzie miała inną grafikę. Poniżej możecie zobaczyć ich wizualizacje:

Na początku marca pojawiły się zaś informacje dotyczące europejskiego wydania. Za publikację Kill la Kill - IF na starym kontynencie odpowiedzialne będzie PQube Games. Wydawca ten ma na swoim koncie wydanie w Europie takich japońskich gier na Switcha jak Gal*Gun 2 czy Gun Gun Pixies .

Kill la Kill - IF będzie dostępne w Europie zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Niestety, na tę chwilę wydawca nie chce zdradzić, czy będzie dostępna również wersja kolekcjonerska. Jednak patrząc na to, jak wydają inne gry, to moim zdaniem istnieje na to dość duża szansa. Pytanie tylko jaka będzie zawartość takiej edycji - czy będzie to kopia japońskiej kolekcjonerki, czy jednak będzie zawierała inne dodatki.

[AKTUALIZACJA] PQube potwierdziło, że wersja limitowana Kill la Kill - IF będzie również dostępna w Europie i będzie zawierać to samo, co japońska. Niestety, liczba tej edycji ograniczona jest do 1500 sztuk na cały Stary Kontynent.

Dla tych wszystkich, którzy zamówią grę w przedsprzedaży, otrzymają breloczek do kluczy z postacią Mako Mankanshoku:

Wiadomo też, że europejska wersja Kill la Kill - IF będzie zawierała zarówno japońską ścieżkę dźwiękową z angielskimi napisami, jak i angielski dubbing. Ja, jako purysta i fan języka japońskiego, na pewno wybiorę opcję japońską 😉

[AKTUALIZACJA] Z informacji, jakie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej gry, wyczytać można że Kill la Kill - IF na Nintendo Switch będzie działać w rozdzielczościach 1080p w docku i 720p w trybie handheldowym przy stałych 30 kl/sek. Trochę szkoda, że nie będzie to jednak wartość dwukrotnie większa. Jakby nie patrzeć to bijatyka, a w takiej grze wysoki framerate jest istotny (na pozostałych platformach ma być właśnie te 60 kl/sek).

Kill la Kill - IF w wersji demo

Na szczęście będzie można przekonać się jeszcze przed zakupem pełnej wersji, jak Kill la Kill - IF sprawuje się na Nintendo Switch. 22 lipca 2019 w europejskim Nintendo eShop pojawi się wersja demo. Znajdziemy w niej pierwszy rozdział ze Story Mode oraz tryb Versus z postaciami Ryuko Matoi, Satsuki Kiryuin, Ira Gamagoori i Uzu Sanageyama do wyboru. Jako ciekawostkę dodam, że posiadacze PS4 mogą sprawdzić grę wcześniej, bo wersja demo dla ich konsoli dostępna jest od 8 lipca 2019.

I jeszcze dwie najważniejsze informacje - data premiery i cena. Wersja na Nintendo Switch i PS4 zadebiutuje 26 lipca 2019, natomiast wersja na Steam dzień wcześniej. Wersja standardowa została wyceniona na 59.99 USD/59.99 EUR/49.99 GBP, a limitowana na 99.99 USD/99.99 EUR. Latem zostanie wydany jeszcze darmowy DLC z dwiema nowymi postaciami - Mako Mankanshoku i Ultimate Double Naked DTR.

Na sam koniec zostawiłem najsmaczniejszy kąsek - najnowszy zwiastun trwający prawie 7 minut (sic!), prezentujący wszystkie postacie, omawiające tryby gry i wersję limitowaną:

Kill la Kill - IF - prezentacja bohaterów

Ryuko Matoi
Satsuki Kiryuin
Ira Gamagoori
Uzu Sanageyama
Hōka Inumuta
Nonon Jakuzure
Nui Harime
Ragyo Kiryuin

Źródło: materiały prasowe, Twitter, Gematsu

Przeczytaj także:

Tylko Japończycy mogli wymyślić symulator randek. I chyba tylko w Japonii ten typ gier mógł odnieść tak duży sukces.

Krótka historia serii gier Puyo Puyo.


Poprzedni wpis Następny wpis