"Kamiko" w wersji pudełkowej

"Kamiko" w wersji pudełkowej

nius

Kto by przypuszczał, że Kamiko, mały japoński indyczek na Nintendo Switch, doczeka się po trzech latach wydania pudełkowego. I to w dwóch wersjach!

Kamiko jest dla mnie istotnym tytułem z kilku powodów.

Po pierwsze - była to pierwsza gra niezależna jaką ograłem na swoim Nintendo Switch.

Po drugie - był to pierwszy indyczek, który zrecenzowałem na swoim blogu.

Po trzecie - w cenie 20 złotych (cena podstawowa Kamiko) dostajemy solidny tytuł, który ukończymy w 4-4,5 godziny. Jak napisałem w swojej recenzji:

Za 20 złotych otrzymujemy porządny tytuł, z ładną pixelartową grafiką. (...) Więc jeżeli lubisz nieskomplikowane zręcznościówki, to bez dwóch zdań powinieneś sięgnąć po Kamiko. Będzie to dobrze wydane 20 złotych.

Kamiko dostępne jest w eShopie od trzech lat. Dlatego zaskoczyło mnie, że b-side games (japoński wydawca edycji kolekcjonerskich gier niezależnych na Nintendo Switch) postanowił wydać właśnie tę grę jako swój kolejny tytuł w wersji fizycznej.

Co więcej, pudełkowe Kamiko będzie dostępne w dwóch wersjach - normalnej i specjalnej, z okładką zaprojektowaną przez Kato Oswaldo. Obydwie wersje trafią do sprzedaży 11 czerwca 2020. Nakład oczywiście będzie ograniczony - wydanie pudełkowe Kamiko będzie limitowane do 3 tysięcy sztuk.

Zawartość każdego zestawu przedstawia się następująco:

 • pudełko z kartridżem z Kamiko,
 • specjalne kartonowe pudełko,
 • naklejka,
 • pocztówka,
 • soundtrack na CD,
 • akrylowy brelok.

Różnica między normalną a specjalną wersją to liczba breloków. W przypadku edycji specjalnej są to trzy sztuki (tyle ile jest bohaterek gry), a w normalnej - losowo wybrany jeden.

Jeżeli chodzi o soundtrack, to na płycie CD znajdzie się 16 utworów, z czego cztery ostatnie to utwory bonusowe:

 1. Kamiko Theme Song
 2. Player Select
 3. Prologue
 4. The Forest of Awakening
 5. The Sunken Relics
 6. The Scorching Labyrinth
 7. The Ruins of Yamataikoku
 8. Fight to the Death
 9. Stage Clear
 10. The Last Battle
 11. Epilogue
 12. Ending Theme
 13. Kamiko Theme Song (8bit sound source version)
 14. The Forest of Awakening (8bit sound source version)
 15. Fight to the Death (8bit sound source version)
 16. Stage Clear (8bit sound source version)

Trzeba przyznać, że całość zapowiada się naprawdę fajnie. Do tego warto zaznaczyć, że gra w wersji pudełkowej będzie dostępna nie tylko w języku japońskim, ale i angielskim.

A jak wygląda kwestia ceny? Wersja normalna została wyceniona na 4300 JPY (czyli ok. 170 PLN), zaś specjalna na 5700 JPY (czyli ok. 225 PLN).

Osoby zainteresowane zakupem tego tytułu muszą jeszcze doliczyć koszty wysyłki. Na nasze szczęście b-side games wysyła swoje wydania również do Polski. Wtedy trzeba doliczyć 1500 JPY (ok. 60 PLN).

Niestety, w związku z obecną sytuacją na świecie, Japan Post (a to z ich usług korzysta wydawca) wstrzymał wysyłkę do wielu krajów, w tym Polski. Czy to oznacza, że nie można ściągnąć Kamiko do Polski?

Skontaktowałem się bezpośrednio z b-side games, by uzyskać odpowiedź na to pytanie. Wydawca bardzo szybko udzielił mi odpowiedź na mojego maila.

Składać zamówienia jak najbardziej można - w ten sposób rezerwujemy kopię dla siebie. Wysyłka jednak jest wstrzymana do czasu, aż będzie możliwe nadanie paczki do Polski. Niestety, wydawca nie jest w stanie wskazać daty, kiedy będzie to możliwe.

Jest ktoś chętny na zamówienie Kamiko w wydaniu kolekcjonerskim? Bo ja poważnie rozważam jego zakup 🙂

Kamiko w wersji pudełkowej możecie zamówić w sklepie b-side games.


Poprzedni wpis Następny wpis