Japońskie zajawki #1

Japońskie zajawki #1

japonia

Remaster Akiry w 4K, drewniane klocki z Mario, buty Adidasa z Pokemonami i nowa gra mobilna w świecie Evangeliona - czyli garść ciekawostek z japońskiej popkultury.

Drewniany Mario

Twoje dziecko jest jeszcze za małe by grać w przygody wąsatego hydraulika na Nintendo Switch? Nie ma problemu!

Japońska firma Kawada (ta od klocków Nanoblock, o których kiedyś wspominałem już na Twitterze) wprowadziła do sprzedaży w połowie stycznia drewniane zabawki dla maluchów z Mario i przyjaciółmi.

Z drewnianych klocków można zbudować nawet własne plansze z gry - taki Super Mario Maker w rzeczywistości. How cool is that? 😉

Remaster Akiry w 4K

24 kwietnia 2020 roku w Japonii (a jakoś później i pewnie w zachodniej części świata) wyjdzie remaster kultowego anime Akira.

Nowa wersja przygotowana będzie w rozdzielczości 4K z HDR oraz dźwiękiem Dolby TrueHD. Całość zostanie przygotowana bezpośrednio z oryginalnego mastera taśmy 35mm.

Jakby tego było mało, to 3 kwietnia w 36 japońskich kinach IMAX odbędą się specjalne pokazy tej wersji Akiry. Poniżej plakat tego wydarzenia:

Szykuje się prawdziwa uczta dla zmysłów fanów kultowej produkcji Katsuhiro Otomo.

Jajka niespodzianki z Animal Crossing

W Japonii 17 lutego do sprzedaży trafiły czekoladowe jajka firmy Furuta z figurkami z Animal Crossing New Horizons. W sumie jest 20 postaci do zebrania.

Sam mam kilka takich figurek z jajek-niespodzianek z Super Mario Odyssey tej firmy i mogę powiedzieć, że są fajnie wykonane jak na produkt tej klasy.

Nowa mobilna gra w świecie Evangeliona

Pod koniec marca w Japonii pojawi się gra mobilna w świecie Evangeliona, gdzie sterujemy Eva-01 za pomocą specjalnego kontrolera.

Dodatkowe zdolności uzyskujemy za pomocą figurek (coś na kształt nintendowych figurek Amiibo).

Nie powiem, całość wygląda ciekawie. W Japonii to na pewno się sprzeda bez problemu. Myślicie, że i u nas by się coś takiego przyjęło? 🤔

Adidasy z Pokemonami

Japoński oddział Adidasa spotkał się z Pokemon Company i Nintendo, by zastanowić się jaki nowy fajny produkt można wypuścić na rynek. Efektem tej burzy mózgów są trzy nowe modele butów - Pikachu Advantage, Hoops Mid 2.0 i Advantage.

Aktualne ceny i więcej zdjęć modeli butów znajdziecie na specjalne stronie kolekcji.

Autor zdjęcia w nagłówku: Sebastian Kurpiel / Unsplash


Poprzedni wpis Następny wpis