Jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop

Jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop

poradnik

Poradnik krok po kroku opisujący jak kupować gry w japońskim Nintendo eShop przy użyciu japońskiego konta PayPal i karty Revolut.

UWAGA! Na skutek zmian w zakładaniu kont w japońskim PayPalu, opisany przeze mnie sposób już niestety nie działa (wymagane jest podanie japońskiego numeru komórkowego, na który przychodzi kod weryfikacyjny). Niewykluczone jednak, że wkrótce będzie można używać w japońskim eShopie kart Revoluta, ponieważ usługa ta zawitała oficjalnie do Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak to tylko będzie możliwe, to niezwłocznie o tym poinformuję.

Jak zapewne wiecie, Nintendo Switch nie posiada blokady regionalnej. Dzięki temu możemy spokojnie kupić grę w Japonii czy USA i możemy być pewni że uruchomimy ją na europejskiej konsoli. I to bez względu na to, czy będzie to tytuł wydany cyfrowo czy na kartridżu. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by kupować gry w japońskim Nintendo eShop.

Spis treści poradnika

Szukasz doładowania do europejskiego Nintendo eShop?
Skorzystaj z oferty Muve.pl i kup doładowanie Nintendo eShop o wartości 70, 120 lub 250 PLN. Pamiętaj, kupując cyfrowy kod doładowania z mojego linka wspierasz rozwój geekretro.pl.

Kilka słów wstępu

Osoby, które śledzą profil strony na Twitterze czy Facebooku wiedzą, że w listopadzie 2018informowałem o promocji w japońskim eShopie na Puyo Puyo eSports (zamiast 1999 jenów gra kosztuje 500, czyli niecałe 17 złotych). Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że gra ukaże się ponad pół roku później po angielsku. Będąc fanem serii wręcz nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji. Postanowiłem więc zakupić ten tytuł. Jako, że mam wirtualną kartę Revoluta, to wydawało mi się, że nie będzie najmniejszego problemu z zakupem. Nie dość, że karta jest wielowalutowa, to jeszcze kursy wymiany są preferencyjne i nie ma dodatkowych opłat (np. za przewalutowanie).

Niestety, okazał się że Revolut nie jest honorowany w japońskim eShopie. Czyli co? Pozostało mi już tylko skorzystać z jednego z kilku sklepów, które oferują sprzedaż kodów z kart zdrapek? Niby dobre rozwiązanie - proste i szybkie, ale... drogie. W takim Play-Asia.com za kartę o wartości 1000 jenów trzeba zapłacić równowartość ponad 1500 JPY. Trochę słabo opłacalne...

Na szczęście jeden z członków fejsbukowej grupy Nintendo Poland, który obecnie przebywa w Japonii, podał mi pomocną dłoń i pomógł w zakupie gry. Ja jednak cały czas zastanawiałem się jak można ugryźć temat tak, by nie była potrzebna pomoc innych osób. Poguglałem, poczytałem różne strony i wątki na forach oraz grupach, ale nie mogłem znaleźć satysfakcjonującego mnie rozwiązania. Więc zacząłem kombinować na własną rękę. I kombinowałem tak długo, aż znalazłem działający sposób.

Poniżej znajdziecie kompletne rozwiązanie co trzeba zrobić, by móc swobodnie robić zakupy w japońskim eShopie. Dla ułatwienia przygotowałem to w formie ilustrowanego poradnika krok po kroku. Dzięki niemu nie powinniście mieć problemu z przejściem całego procesu.

Zanim jednak przejdę do meritum, jeszcze mały disclaimer. Podany przeze mnie sposób zadziałał w moim przypadku. Nie daję jednak 100% gwarancji, że zadziała również i u Was. No i pamiętajcie - robicie wszystko na własną odpowiedzialność 😉

Dlaczego warto mieć japońskie konto Nintendo

Gdyby ktoś się zastanawiał, po co mieć japońskie konto Nintendo, to już spieszę z wyjaśnieniem.

Po pierwsze, w japońskim Nintendo eShop często pojawiają się gry, których próżno szukać w europejskim sklepie (np. Kunio-kun: The World Classics Collection) lub też wersje demo gier, które u nas są dostępne tylko w pełnej wersji (a więc można sprawdzić czy warto kupić ten tytuł). Co więcej, niektóre tytuly pojawiają się tu kilka tygodni czy nawet miesięcy wcześniej.

Po drugie - zdarza się, że gry dostępne w japońskim eShopie obsługują również język angielski. Wtedy wystarczy czekać na promocję, by dostać ten tytuł w niższej cenie.

Jak widać - same profity 🙂.

Co jest potrzebne, by kupować gry w japońskim Nintendo eShop

Aby móc swobodnie kupować w japońskim eShopie potrzebujemy:

 • konto My Nintendo z ustawionym regionem japońskim,
 • japońskie konto PayPal,
 • konto Revolut z wirtualną kartą kredytową .

Do całej operacji potrzebujemy przede wszystkim osobnego konta My Nintendo z ustawionym japońskim regionem. Oczywiście można zmienić region na swoim głównym koncie, ale trzeba pamiętać że wiążę się to z pewnymi ograniczeniami (o czym przeczytacie w dalszej części poradnika).

Drugim koniecznym warunkiem jest posiadanie japońskiego konta na PayPalu. Dlaczego? Ponieważ tylko takie jest honorowane, a próba podpięcia w eShopie innego konta niż japońskie zakończy się niepowodzeniem.

I tu można by praktycznie zakończyć cały proces, przesyłając pieniądze z polskiego konta PayPal na japońskie. Niestety, Japonia należy do grupy krajów, do których ustawiona jest najwyższa opłata transferowa w wysokości 20 PLN za każdy przelew. A w końcu nie chcemy przepłacać, prawda?

Dlatego dobrze jest mieć kartę Revoluta. Czym jest Revolut? W skrócie - jest to wielowalutowa karta, która wraz z aplikacją mobilną jest prostym w obsłudze narzędziem do dokonywania tanich płatności międzynarodowych. Revolut rozlicza płatności po kursie międzybankowym, co oznacza że robi to taniej niż banki czy większość kantorów internetowych.

Za używaniem Revoluta przemawia brak dodatkowych czy ukrytych kosztów (poza nieduzą prowizją, gdy dokonujemy wymiany walut w weekendy), korzystny kurs i łatwa wymiana złotówek na jedną ze 150 światowych walut. Dzięki temu to rozwiązanie jest idealne do robienia zakupów w japońskim Nintendo eShop.

Nie masz jeszcze konta Revolut? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że skorzystasz z mojego linka partnerskiego. Dzięki niemu nie tylko założysz konto, ale również będziesz mógł za darmo zamówić fizyczną kartę sygnowaną logiem Mastercard (normalnie musisz pokryć koszty przesyłki w wysokości 10 PLN). Jedyne co musisz zrobić by skorzystać z tej oferty, to zasilić swoje konto kwotą w wysokości minimum 20 PLN. Będzie akurat na poczet przyszłych zakupów w japońskim Nintendo eShop 🙂

Zakładanie japońskiego konta Nintendo

Zakładanie japońskiego konta Nintendo nie jest skomplikowanym procesem. Tak jak pisałem - najlepiej jest mieć osobne konto Nintendo do zakupów w japońskim Nintendo eShop. Dlaczego?

Po pierwsze, wszelkie punkty (złote i platynowe) przypisane są do danego regionu. Dlatego też nie można wymienić europejskich punktów na japońskie prezenty.

Po drugie - nie można zmienić regionu jeżeli na obecnym mamy jakieś środki na naszym wirtualnym koncie Nintendo.

Na konsoli spokojnie możemy mieć podpięte kilka kont z różnych regionów. Ja w ten sposób mam podłączone trzy konta - główne (europejskie), amerykańskie i japońskie. I nie ma problemu, by grać na swoim głównym koncie w gry zakupione w japońskim eShopie. Jedyny zauważalny minus to to, że pojawią się wiadomości w języku japońskim.

Poniżej instrukcja krok po kroku jak utworzyć japońskie konto.

Krok 1

Wchodzimy na stronę do zakładania kont Nintendo i klikamy w Create a Nintendo Account.

Krok 2

Uzupełniamy formularz.

W polu E-mail address podajemy innego maila niż to, na które mamy założone nasze główne konto. Jednak jeżeli mamy konto w GMailu, to możemy wykorzystać prosty trick używając de facto tego samego adresu. Wystarczy, że po naszym loginie damy znak plus i dopiszemy jakiś ciąg znaków, np. naszlogin+japonia@gmail.com. W ten sposób systemy Nintendo będą widziały to jako nowy mail, a cała korespondencja i tak będzie trafiała na nasze główne konto mailowe.

W polu Country/region of residence wybieramy Japonię.

Krok 3

Wybieramy jedną z opcji decydując się (lub nie) na materiały marketingowe od Nintendo.

Krok 4

W tym momencie na naszego maila powinna przyjść wiadomość z kodem weryfikacyjnym, który powinniśmy wpisać w pole Verification code.

Krok 5

Jeżeli nasze konto zostało stworzone pomyślnie zobaczymy poniższy ekran:

Krok 6

Po kliknięciu w OK na poprzednim kroku przechodzimy na nasze konto, gdzie można zmienić ustawienia czy też połączyć nasze nowo założone konto np. z Facebookiem czy Twitterem.

Krok 7

Teraz bierzemy naszego Switcha do ręki i podpinamy do konsoli nasze japońskie konto.

Wchodzimy do ustawień systemowych konsoli, wybieramy zakładkę Users, a potem Add User. W tym momencie decydujemy się na wybór ikony i nazwy użytkownika.

Kiedy ostatecznie dodamy nowego użytkownika konsola zapyta nas czy chcemy połączyć go z kontem Nintendo. Wybieramy opcję Sign In and Link i podajemy dane, które użyliśmy przy zakładaniu japońskiego konta.

I tyle - mamy skonfigurowane nowe konto na Switchu. Aby przejrzeć ofertę japońskiego eShopu, wystarczy wybrać ikonę Nintendo eShop i wskazać użytkownika, którego przed chwilą dodaliśmy.

Jednak zanim będziemy mogli coś kupić, musimy jeszcze utworzyć i skonfigurować japońskie konto PayPal.

Zakładanie japońskiego konta PayPal

Teraz jedna z najważniejszych rzeczy - zakładanie japońskiego konta PayPal. Dobrze jest korzystać z przeglądarki Chrome, dzięki której możemy włączyć tłumaczenie strony z języka japońskiego na polski czy angielski (ułatwi to nawigowanie w początkowej fazie).

Krok 1

Wchodzimy na japońską wersję PayPala i klikamy w biały button w prawym górnym rogu z napisem 新規登録.

Krok 2

Wybieramy pierwszą opcję パーソナルアカウント (konto prywatne).

Krok 3

Na dole strony przełączamy się na język angielski i uzupełniamy formularz. Ważne! Jako kraj należy wybrać Japonię.

Krok 4

Teraz należy podać dane adresowe. I tu istotna uwaga - należy podać adres przypisany do karty Revoluta wpasowując go do wymogów japońskich. Chwilę mi zajęło ustalenie jak prawidłowo uzupełnić te pola, by później nie było problemu z podpięciem karty. I tak:

 • w pole Building name wpisujemy słowo "Ulica",
 • w Street name nazwę ulicę,
 • w City - miasto,
 • w Prefecture wybieramy dowolną opcję,
 • w Postal code nasz lekko zmodyfikowany kod pocztowy (japoński kod pocztowy jest 7-cyfrowy, dlatego wystarczy dodać zera na początku lub końcu) i na końcu podajemy fikcyjny numer telefonu.

Krok 5

Podajemy dane naszej karty Revoluta w postaci numeru karty, daty ważności i kodu CVV. W tym momencie PayPal pobierze równowartości 1 USD z karty (które w ciągu kilku godzin zwrócą). Jeżeli operacja ta przebiegła pomyślnie to nasza karta została poprawnie połączona z kontem. Teraz tylko potwierdzamy nasz adres email (klikając na link w mailu) i weryfikujemy kartę Revoluta w panelu głównym PayPala. Jest to warunek konieczny, gdyż bez tego nie będzie można korzystać z płatności. Aby zweryfikować kartę należy podać 4-cyfrowy kod widniejący w tytule przelewu - tu ponownie PayPal pobiera drobną opłatę w wysokości około 2 USD, którą zwraca po kilku dniach.

Kiedy wszystko przejdzie pomyślnie musimy jeszcze odczekać około 24 godziny, by móc robić zakupy. Czemu tak długo to nie wiem, ale w moim przypadku dopiero po tym czasie mogłem swobodnie zakupić grę (wcześniej otrzymywałem komunikat o błędzie po stronie PayPala). W międzyczasie możemy przejść do kolejnego kroku - połączenia naszego japońskiego konta My Nintendo z PayPalem.

Połączenie PayPala z kontem Nintendo

Krok 1

Wchodzimy na japońską stronę Nintendo i logujemy się do naszego japońskiego konta.

Krok 2

Po zalogowaniu się wchodzimy na stronę http://ec.nintendo.com/paypal/agreement i klikamy w duży czerwony przycisk. Zostaniemy przekierowani do okna logowania/potwierdzenia połączenia z kontem PayPal (jeżeli już jesteśmy na nim zalogowani), gdzie zatwierdzamy operację łączenia kont i czekamy kilka sekund na jej przeprocesowanie przez system. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to dostaniemy komunikat z zielonym check markiem, że operacja zakończyła się sukcesem.

I voilà - wszystko mamy już skonfigurowane i możemy kupować gry w japońskim eShopie.

Jak kupować gry przez japońską stronę Nintendo

Na koniec jeszcze krótka instrukcja jak kupować gry na stronie japońskiego oddziału Nintendo.

Krok 1

Wchodzimy na stronę z grami na Switcha.

Krok 2

Pod banerami znajduje się lista gier wraz z wyszukiwarką (sekcja 発売・予約受付中のソフト). Po prawej stronie są trzy przyciski:

 • ピックアップ - wybór najciekawszych tytułów,
 • 任天堂のソフト - gry wydane przez Nintendo,
 • すべてのソフト - wszystkie tytuły.

Po wyborze ostatniej opcji ukaże się nam lista wszystkich dostępnych gier, którą możemy przefiltrować klikając w 発売日順. Pierwszy rząd to data wydania (新しい - od najnowszej, 古い - od najstarszej), a druga to cena (高い - od najdroższej, 低い - od najtańszej)

Krok 3

Po wybraniu gry, którą chcemy kupić klikamy w przycisk 購入にすすむ, ponownie wpisujemy hasło do konta i dostajemy ekran z potwierdzeniem zakupu. Wybieramy ostatnią opcję z logiem PayPala i zatwierdzamy zakup.

Po poprawnym przeprowadzeniu płatności i pobraniu pieniędzy z konta Revolut/PayPal, powinniśmy zobaczyć taki ekran:

W tym momencie gra zostanie przypisana do naszego japońskiego konta i zostanie pobrana na konsolę. A my otrzymamy na naszą skrzynkę trzy maile z potwierdzeniem zakupu - dwa od japońskiego Nintendo i jedno od PayPala. Nie pozostaje w tym momencie już nic innego jak tylko uruchomić grę (możemy to spokojnie zrobić z naszego głównego konta) i cieszyć się nowym tytułem w naszej kolekcji.


Mam nadzieję, że całość została przedstawiona przeze mnie w prosty i klarowny sposób. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zostawcie proszę komentarz pod poradnikiem. A jeżeli uznacie ten tekst za przydatny, to będę wdzięczny za dzielenie się nim na Facebooku, Twitterze, Google+ i gdzie tam tylko chcecie 🙂 .

Szukasz doładowania Nintendo eShop?
Sprawdź gdzie możesz kupić doładowanie za 70 PLN, 120 PLN i 250 PLN.
Pamiętaj, kupując cyfrowy kod doładowania z mojego linka wspierasz rozwój nindyki.pl.

Przeczytaj także:
Wirtualne dziewczyny samotnych Japończyków

Tylko Japończycy mogli wymyślić symulator randek. I chyba tylko w Japonii ten typ gier mógł odnieść tak duży sukces.

Puyo Puyo - japońska wariacja nt. tetrisa

Krótka historia serii gier Puyo Puyo.


Poprzedni wpis Następny wpis