Podsumowanie grudniowego Indie World

Podsumowanie grudniowego Indie World

nius

To już stało się tradycją, że pod koniec roku Nintendo raczy nas prezentacją Indie World. Sprawdź jakie gry niezależne pojawią się niedługo na Nintendo Switch i które tytuły moim zdaniem warto mieć na oku.

Podczas dwudziestominutowej prezentacji pokazano aż 19 gier. Rozstrzał gatunkowy był spory, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale najnowsze Indie World miało polski akcent - zaprezentowano Baby Storm od Forever Entertainment.

Wcielamy się tam w rolę opiekuna przedszkolaków, a naszym zadaniem będzie ogarnianie małych i niesfornych szkrabów, utrzymanie porządku, sprzątanie i ogólne zapanowanie nad chaosem. Gra pozwoli nam zagrać w pojedynkę albo z trzema innymi graczami w ramach kanapowego multi. Co więcej, wydawca zapowiedział wydanie również wersji pudełkowej (z edycją kolekcjonerską włącznie). Premiera została zapowiedziana na 21 stycznia 2022.

Warto jeszcze wspomnieć, że Dungeon Munchies, Let's Play! Oink Games, Chicory: A Colorful Tale i Timelie są już dostępne w eShopie.

Indyki na które warto zwrócić uwagę

Wśród zaprezentowanych 19 gier niezależnych mocno zainteresowały mnie cztery tytuły. Na pewno na te indyki będę czekał w 2022 roku.

Sea of Stars

Klasyczne turowe jRPG ze współczesnymi elementami i do tego z prześlicznym pixelartem? Zostałem kupiony od pierwszych sekund. Sea of Stars od Sabotage Studio to prequel do ich wcześniejszej gry - The Messenger.

Całość prezentuje się naprawdę wspaniale, a smaczku dodaje jeszcze fakt, że za muzykę do gry odpowiedzialny jest Yasunori Mitsuda, kompozytor ścieżki dźwiękowej do takich gier jak Chrono Trigger, Chrono Cross i Xenoblade Chronicles 2.

Jedynym minusem jest to, że na Sea of Stars musi poczekać jeszcze rok, bo premiera została zapowiedziana na końcówkę 2022 roku.

Loco Motive

Wychowałem się na przygodówkach point'n'click LucasArts, dlatego z otwartymi rękoma (a raczej miejscem na Switchu 😉) przyjmuję Loco Motive - ładną pixelartową grę przygodową, która czerpie pełnymi garściami z klasyki gatunku.

Wcielamy się w rolę trzech postaci - surowego prawnika, detektywa-amatora i tajnej agentki, a naszym zadaniem będzie wskazanie kto i dlaczego zabił Lady Unterwald na pokładzie pociągu Reuss Express.

Całość ma być przesiąknięta zwariowanym humorem i wieloma smaczkami, jak np. dedykowana linia telefoniczna z podpowiedziami dla tych, którzy utknęli w grze.

Jestem bardzo ciekawy jak ostatecznie wypadnie produkcja Robust Games. A przekonamy się o tym latem 2022.

Endling - Extinction Is Forever

Endling od Herobeat Studios to jeden z tych tytułów, który zaintrygował mnie swoją tematyką. Jako ostatnia lisica musimy utrzymać przy życiu swoje trzy małe liski i doprowadzić je w jedyne bezpieczne miejsce w świecie spustoszonym przez ludzkość.

Gra łączy w sobie elementy skradanki, gry survivalowej i przygodówki. Całość prezentuje się naprawdę ładnie i zapowiada się na ciekawą grę.

Premiera Endling - Extinction Is Forever została zapowiedziana na wiosnę 2022.

River City Girls 2

Nie mogło zabraknąć tu drugiej części River City Girls, czyli pixelartowego beat'em upa od WayForward, będącego spin-offem serii Kunio-kun.

Czego powinniśmy oczekiwać po kolejnej odsłonie? Zapewne więcej plansz, więcej ciosów, no i więcej akcji. I to wszystko dostaniemy właśnie w River City Girls 2.

Dziewczyny po raz kolejny zaczną rozróbę w River City latem 2022.

Ankieta

Jak ogólnie Wam się podobała ostatnia prezentacja? Które tytuły Was zainteresowały? Dajcie znać wypełniając poniższą ankietę 👇

Japońska prezentacja Indie World

I tym razem Japończycy mogli obejrzeć nieco inną prezentację. Pokazano 13 gier niezależnych, z których tylko 4 zobaczyliśmy w zachodniej wersji:

 • Chicory: A Colorful Tale
 • Loop Hero
 • Unpacking
 • Vivid Knight
 • Timelie
 • DEEEER Simulator: Your Average Everyday Deer Game
 • Astroneer
 • Filmechanism
 • Dungeon Munchies
 • Royal Anapoko Academy
 • There Is No Game: Wrong Dimension
 • Let's Play! Oink Games
 • OMORI

Poprzedni wpis Następny wpis