Hikari - holograficzna asystentka

Hikari - holograficzna asystentka

japonia

Kiedy myślisz, że już cię nic nie zaskoczy - trafiasz na niusa o holograficznej asystentce prosto z Japonii.

Gatebox to japońska odpowiedź na zachodnich wirtualnych asystentów pokroju Siri, Cortany czy Alexy z Amazon Echo. Japończycy jednak poszli o krok dalej  - mamy tu do czynienia nie tylko z asystentem głosowym, ale również holograficznym wizerunkiem asystentki.

Hikari, bo tak ma na imię 20-letnia wirtualna dziewczyna, może sterować innymi smart urządzeniami w domu, budzić cię rano, przypominać o ważnych wydarzeniach, a nawet witać kiedy wracasz z pracy.

Na chwilę obecną większość komunikacji odbywa się poprzez aplikację, jednak część poleceń można wydawać głosowo. Twócy zapewniają jednak, że z czasem jej zdolności językowe wzrosną i będzie można z nią prowadzić normalną konwersację.

Twórcą Hikari jest Taro Minobashi, który wcześniej pracował dla Konami nad grą Love Plus na Nintendo DS. Dlatego też nie powinien dziwić sposób, w jaki pokazano urządzenie w filmie promocyjnym  -  Hikari jest asystentką młodego samotnego salarymana, który zdaje się traktować wirtualną dziewczynę jak swoją ukochaną.

W chwili obecnej Gatebox ma tylko jedną postać do wyboru, ale trwają prace nad implementacją kolejnych -  w tym wirtualną piosenkarkę Hatsune Miku czy Yuuki Asunę ze Sword Art Online.

Gateboxa można zamówić w przedsprzedaży w cenie ok. $2600. Co ciekawe, urządzenie można zamówić nie tylko w Japonii, ale również w USA. Więc jeżeli macie ciocię lub wujka w Stanach i pragniecie mieć taką holograficzną asystentkę to nic nie stoi na przeszkodzie, by złożyć zamówienie. Warunkiem jest tylko bardzo dobra znajomość japońskiego, bo tylko w takim języku można się porozumieć z Hikari.

źródło: DigitalTrends.com


Poprzedni wpis Następny wpis