Gry Nintendo na nVidia Shield

Gry Nintendo na nVidia Shield

nius

Piekło zamarzło - kilka wybranych tytułów Nintendo z Wii i Gamecube'a trafią na nVidia Shield. Jest jednak mały haczyk...

5 grudnia 2018 nVidia ogłosiła, że wchodzi ze swoim sprzętem (będącym hybrydą TV boxa i konsoli) na chiński rynek. To, co jednak było największym zaskoczeniem to fakt, że na ich sprzęcie pojawi się kilka wybranych gier od Nintendo, które do tej pory były dostępne tylko na Wii i Gamecube'a.

New Super Mario Bros. Wii, The Legend of Zelda: Twilight Princess, Punch-Out, a w niedalekiej przyszłości jeszcze Super Mario Galaxy zawitają na sprzęcie nVidii w rozdzielczości 1080p (oryginalnie gry działały w 480p), a ich koszt to 68 juanów (czyli ok. 37 zł).

A gdzie haczyk? Otóż gry będą dostępne tylko i wyłącznie na rynku chińskim. I nie zapowiada się na to, by coś się zmieniło w tej kwestii i tytuły japońskiego koncernu pojawiły się w innych regionach.

Do tej pory największą niewiadomą było to, czy te gry będą specjalnymi portami przygotowanymi przez Nintendo i/lub nVidię, czy też będzie to po prostu streaming gier w ramach usługi GeForce Now. Na szczęście wczoraj wieczorem wszelkie spekulacje zostały ucięte przez serwis Android Police - udało im się skontaktować z przedstawicielem nVidii, który potwierdził że będą to natywne porty.

Czy to oznacza, że w przyszłości można się spodziewać podobnych portów gier Ninny na inne urządzenia i/lub zremasterowane wersje klasycznych gier z Gamecube'a i Wii na Switchu? Cóż, czas pokaże.


Poprzedni wpis Następny wpis