Grudniowe premiery nindyków

Grudniowe premiery nindyków

nius

W grudniu deweloperzy z wydawcami nie próżnują i przed świętami uraczą nas sporą ilością ciekawych gier.

Wybrałem dziewięć indyków, które moim zdaniem warto będzie ograć. Cała lista została ułożona w kolejności chronologicznej, czyli po dacie wydania.

1 grudnia - Papetura

Papetura to unikalna przygodówka polskiej produkcji. Dla fanów takich gier jak Samorost to pozycja obowiązkowa. Miałem okazję zagrać w ten tytuł jeszcze przed premierą, więc po więcej szczegółów odsyłam bezpośrednio do mojej recenzji.

Gra dostępna jest w eShopie w cenie 34,99 PLN.

1 grudnia - Railbound

Ciekawych gier logicznych nigdy za wiele, a Railbound zapowiada się własnie na taki tytuł. Gra opowiada o parze psów, którzy podróżując przez świat, naprawiają połączenia kolejowe. A naszym zadanie jest im w tym pomóc. Na uwagę zasługuje przyjemna dla oka oprawa graficzna i sam pomysł.

Gra dostępna jest w eShopie w cenie 44,10 PLN.

1 grudnia - The Outbound Ghost

The Outbound Ghost to przygodowa gra RPG, w której wcielamy się w małego duszka pomagającego innym duchom w zaświatach. Pod względem oprawy wizualnej gra jest hołdem dla serii Paper Mario, jednak dodaje od siebie wiele ciekawych elementów (np. turowa walka czy crafting).

Gra dostępna jest w eShopie w cenie 100 PLN.

5 grudnia - Swordship

Gra typu shmup, ale... bez strzelania? Przyznasz, że to dość ciekawy koncept. Wraz z premierą Swordship będzie można się przekonać czy taka "strzelanka bez strzelania" daje radę i sprawia tak samo dużą frajdę.

Gra dostępna jest w eShopie w cenie 80 PLN.

8 grudnia - Chained Echoes

Chained Echoes to pixelartowy jRPG wzorowany na klasycznych tytułach z czasów SNES-a i PSX-a. Świat, w którym przyjdzie nam przeżyć nową przygodę to miks fantasy i steampunka. Valandis, kontynent na którym przez wieki trwały wojny, w końcu zaznał pokoju. Niestety, kolejny konflikt wisi w powietrzu wraz z pojawieniem się plotek o nowej broni masowego rażenia. Czy grupa nieznajomych będzie w stanie zażegnać nieuchronnie zbliżającemu się konfliktowi?

Grę można już kupić w ramach pre-orderu w eShopie za 100 PLN.

9 grudnia - Jitsu Squad

Ten rok jest wyjątkowo łaskawy dla fanów beat'em upów, bo Jitsu Squad jest właśnie indykiem z tego gatunku. Tym razem mamy do czynienia z szaloną i kolorową bijatyką z komiksową oprawą graficzną w japońskich klimatach. Całość wygląda naprawdę świetnie. Dokładając do tego możliwość zagrania nie tylko solo, ale również z kumplami w ramach kanapowego multi (w sumie do czterech graczy), to szykuje się nam niezła gra dająca radochę w rozwalaniu kolejnych fal przeciwników.

Gra będzie kosztować w eShopie 119 PLN.

14 grudnia - Lil Gator Game

Lil Gator Game zapowiada się na przyjemny indyczek, w którym wcielamy się w małego aligatora, dla którego wyspa na której mieszka jest wielkim placem zabaw. Będziemy mogli na niej skakać, pływać, szybować oraz bawić i wygłupiać się z naszymi kumplami. Gra od MegaWobble ma skupiać się na radosnej eksploracji i zabawie, bez zbędnej presji. Całość kojarzy mi się z innym świetnym indykiem A Short Hike.

Gra będzie kosztować w eShopie 91,99 PLN.

15 grudnia - Aka

Aka to relaksująca gra, w której wcielamy się w postać czerwonej pandy, będącej żołnierzem na emeryturze. Do naszych "obowiązków" będzie należało prowadzenie leniwego życia na wyspie, po której będzie można się poszwendać i realizować drobne questy od innych mieszkańców. A, no i będzie można ucinać sobie drzemki w różnych ciekawych miejscach 😉

Gra jest już widoczna w eShopie, ale nieznana jest jeszcze cena.

15 grudnia - The Crackpet Show

Zmutowane zwierzaki, brutalne reality show, wymyślne bronie - trzy cechy, które chyba najlepiej określają The Crackpet Show, polskiego indyka od Vixa Games, będącego roguelike'ową strzelanką. Gra ma oferować rozgrywkę zarówno solo, jak i coop z drugim graczem w ramach kanapowego multi.

Gra będzie kosztować w eShopie 61,99 PLN.

Który z powyższych tytułów Cię zainteresował i będziesz chciał ograć?

Podaj dalej:


Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz wesprzeć mnie stawiając wirtualną kawę na buycoffee.to lub na Patronite.

Zmotywuje mnie to do dalszego pisania o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch.Partner strony:

Partnerem strony jest Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis