Grand Mountain Adventure: Wonderland

Grand Mountain Adventure: Wonderland

recenzja

Zima już za nami. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by oddać się białemu szaleństwu na naszej konsoli. A dzięki Grand Mountain Adventure: Wonderland możemy pośmigać sobie po stokach na nartach lub snowboardzie.

Już pierwszy zwiastun tej gry mnie kupił - zapowiadała się przyjemna i lekka rozgrywka, w której podstawowym celem jest po prostu jazda po śniegu. I tak też okazało się w rzeczywistości.

Szwedzkie studio Toppluva oddało w ręce graczy 12 rozległych map do zwiedzania, w których znajdują się wyciągi i kolejki prowadzące w różne fragmenty mapy. A w górach zaś czekają na nas do odkrycia nowe trasy, wyzwania (m.in. slalom gigant czy Big Air) oraz poukrywane ski passy. Dzięki tym ostatnim odblokowujemy kolejne wyciągi, które doprowadzą nas do wyższych partii gór. Mówiąc krótko - jest co robić.

Z góki na pazurki! | Grand Mountain Adventure: Wonderland na Nintendo Switch

To, co jest najważniejsze, to fakt że w całość gra się naprawdę przyjemnie. Daną mapę możemy odkrywać tak jak się nam to tylko podoba, nic nas nie pospiesza i wszystko robimy we własnym tempie. Nie udało się nam przejechać trasy, by zdobyć najwyższą ocenę? Nie ma problemu - możemy jednym przyciskiem powtórzyć zjazd. Skręciliśmy nie tak jak trzeba? Wciskamy jeden klawisz i cofamy się o kilka sekund wstecz. Mówiąc krótko - totalny chill out.

I powiem Wam, że taka rozgrywka jest dla mnie niezwykle odprężająca. Gramy bez spiny, w swoim tempie, tak jak tylko chcemy. Dodajmy jeszcze do tego tryb zen, w którym wszystkie wyzwania czy nawet inni narciarze znikają z mapy i mamy prawdziwy relaks - tylko my, narty lub deska i stok.

Na uwagę zasługuje miła dla oka grafika. Niby prosta i bez zbędnych fajerwerków, ale pasująca do takiej rozgrywki. W ten tytuł grałem tylko w trybie handheldowym (idealny do ogrywania przed snem) i zauważyłem, że gra potrafi na chwilę troszkę spowolnić w momencie pojawienia się lawin. Jednak nie wpływało to jakoś negatywnie na rozgrywkę.

A ten jegomość co tutaj robi? | Grand Mountain Adventure: Wonderland na Nintendo Switch I hooop! | Grand Mountain Adventure: Wonderland na Nintendo Switch To gdzie teraz pojechać? | Grand Mountain Adventure: Wonderland na Nintendo Switch

Co do warstwy dźwiękowej to wystarczy powiedzieć, że jest. Nie wyróżnia się jakoś szczególnie w tym tytule - jest po prostu dobrym tłem do grania.

Jak najkrócej można podsumować ten tytuł? Chyba tylko takim opisem: Grand Mountain Adventure: Wonderland to taka indycza wersja Burnout Paradise, tyle że na stoku narciarskim.

A po zjeździe obowiązkowa herbatka z prądem | Grand Mountain Adventure: Wonderland na Nintendo Switch

Cena jest dość duża jak na grę niezależną, jednak warto pamiętać, że jest tu sporo do ogrywania (w szczególności jak wszystko chcemy wymaksować i mieć na 100%).

Ocena końcowa

4/5
nindyk wspaniały

Na plus:
miła dla oka grafika
relaksujący klimat
dużo rzeczy do odblokowania

Na minus:
wysoka cena

Werdykt: Jeżeli ktoś lubi takie odprężające tytuły to warto sięgnąć po tego szwedzkiego indyka. Pan Nindyk poleca!

Deweloper: Toppluva AB
Wydawca: Microïds
Data wydania: 10 marca 2022
Waga: 1,1 GB
Cena: 140 PLN

Grand Mountain Adventure: Wonderland w Nintendo eShop


Dziękuję Microids za udostępnienie gry do recenzji.

Podaj dalej:


Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten artykuł?

Możesz wesprzeć mnie stawiając wirtualną kawę na buycoffee.to lub na Patronite.

Zmotywuje mnie to do dalszego pisania o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch.Partner strony:

Partnerem strony jest Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis