"Forever Limited to dla nas okazja do tworzenia rzeczy, które chętnie sami postawimy na naszych półkach"

"Forever Limited to dla nas okazja do tworzenia rzeczy, które chętnie sami postawimy na naszych półkach"

wywiad

Rozmowa z Moniką Ginter z Forever Entertainment o najnowszej inicjatywie spółki - wydawnictwie Forever Limited, którego celem jest wydawanie edycji kolekcjonerskich gier niezależnych na Nintendo Switch.

Na światowym rynku jest już kilka wydawnictw, które skupia się na wydawaniu fizycznych wersji gier niezależnych na Nintendo Switch. Mamy m.in. Super Rare Games, Limited Run Games czy Pixel Heart. Pod koniec 2020 roku do tego grona dołączył jeszcze jeden gracz - polski Forever Limited.

Forever Limited to część dobrze znanemu graczom Forever Entertainment - wydawcy, który ma na swoim koncie mniejsze i większe indyki na Nintendo Switch (m.in Panzer Dragoon: Remake, Hollow , Green Hell czy Mini Island Challenge Bundle) .

Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie? Jak sami piszą w notce prasowej:

Jesteśmy miłośnikami gier i uwielbiamy powiększać nasze kolekcje o kolejne gadżety. Idealnie rozumiemy, co gra w sercach graczy i tworzymy zestawy kolekcjonerskie, które z ogromną dumą umieścimy także na własnych półkach.

W ich ofercie pojawią się zarówno wydania standardowe (nazywane unLimited), jak i kolekcjonerskie w dwóch wariantach: Limited i Exclusive. Każdy z nich będzie posiadać standardowe pudełko wraz z grą na kartridżu, dodatki oraz numerowany certyfikat. Dodatki oczywiście zależne są od wybranej wersji.

Na dobry początek Forever Limited wprowadziło do swojej oferty cztery swoje tytuły:

Co istotne, edycje Limited i Exclusive produkowane są w ograniczonym nakładzie. Jeżeli więc komuś zależy na takiej edycji, to będzie musiał się pospieszyć ze złożeniem zamówienia.

Forever Limited to pierwsza takie wydawnictwo w Polsce, które podjęło się wydawania wydań fizycznych gier na Nintendo Switch. Dlatego też postanowiłem skontaktować się bezpośrednio z nimi i dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda od przysłowiowej kuchni.

Na moje pytania odpowiedziała Monika "BluNectarine" Ginter, PR Manager w Forever Entertainment.

Monika "BluNectarine" Ginter: Bardzo mi miło gościć na łamach Twojego bloga.

A ja się cieszę, że znalazłaś chwilę, by odpowiedzieć mi na kilka pytań. Do tej pory Forever Entertainment znane było jako wydawca gier w wersji cyfrowej. A tu nagle odpalacie petardę i otwieracie sklep z pudełkowymi wydaniami, do tego w wersji kolekcjonerskiej. Skąd wziął się taki pomysł?

Forever Entertainment wydaje gry od ponad 10 lat, więc rozszerzenie działalności o wydawnictwo wersji pudełkowych wydało nam się ciekawym kierunkiem rozwoju. Mogę się wręcz pokusić o stwierdzenie, że nieuniknionym! (śmiech)

Dla miłośników cyfrowej rozrywki i kolekcjonowania - jakimi jesteśmy, start Forever Limited to dla nas okazja do tworzenia rzeczy, które chętnie sami postawimy na naszych półkach. Mamy nadzieję na jeszcze więcej "dobra" i realizacji naszych, czasami szalonych pomysłów przy kolejnych wydaniach pudełek – a wersje kolekcjonerskie są do tego idealną okazją.

Dlaczego postanowiliście na start wydać kolekcjonerskie edycje gier na Nintendo Switch?

Nintendo Switch jest dla nas ważną platformą - wydaliśmy na niej już ponad 80 tytułów, dzięki czemu mamy pole do popisu przy wyborze gier, które trafią do Forever Limited.

A dlaczego akurat właśnie te trzy tytuły? [w momencie przeprowadzania wywiadu pudełkowa wersja "Green Hell" nie była jeszcze zapowiedziana - dop. Pan Nindyk]

Przy starcie postawiliśmy na Panzer Dragoon: Remake, ponieważ wiele osób pytało nas (często nawet prosiło) o możliwość kupna wersji fizycznej poza Limited Run Games, z którymi współpracujemy.

Przy wyborze Thief Simulator i kolekcji gier z serii Sparkle, kierowaliśmy się pomysłami na ciekawe wydania i gadżety. Ponadto w przypadku Thiefa niedawno chwaliliśmy się 700 000 sprzedanych kopii na Nintendo Switch.

A czy w przyszłości pojawią się również gry na inne platformy?

Jak najbardziej! Planujemy wprowadzić również pozostałe platformy. I tak jak w przypadku Nintendo Switch, będą to wydania z fizycznymi nośnikami.

Czy zdradzisz jak pokrótce wygląda proces wydania gry w wersji pudełkowej?

Wystartowaliśmy z trzema wydaniami pudełkowymi gier z naszego portfolio nie bez powodu – w większości przypadków jesteśmy w stanie to zrobić niemal od razu. Jednak oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by nawiązać z nami współpracę nawet, gdy nie jesteśmy wydawcą wersji cyfrowej.

Większość elementów staramy się produkować w Polsce z pomocą firmy, z którą współpracujemy. Dzięki temu mamy nadzieję na konkurencyjny czas wysyłki gotowych paczek, który w przypadku innych firm zajmujących się kolekcjonerkami potrafi być bardzo długi.

Czy to znaczy, że również switchowe kartridże są produkowane w Polsce?

Kartridże wysyła Nintendo, więc w tym przypadku nie mamy możliwości wyprodukowania ich w Polsce.

Planujecie wydawać pudełkowe wersje gier również innych wydawców czy też skupiacie się tylko na swoich tytułach?

Bardzo chętnie nawiążemy współpracę z innymi wydawcami czy deweloperami. Wszystkie zainteresowane studia serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami: pr@forever-limited.com.

Czyli rozumiem, że nie ma przeszkód na to, by np. takie krakowskie Baltoro Games zgłosiło się do Was z chęcią wydania kolekcjonerki "Urban Flow" z pluszowym gołębiem w pudełku lub chłopaki z Insane Code, gdzie obok ich gry "80's Overdrive" byłby soundtrack na kasecie i naklejki na samochód?

Jesteśmy otwarci na współpracę i chętnie rozmawiamy z deweloperami zainteresowanymi wydaniem pudełek w Forever Limited o pomysłach na wyjątkowe zestawy dla ich gier. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i staramy się znaleźć coś, co będzie ciekawym dodatkiem dla fanów.

Wiem, że Forever Entertainment jest spółką notowaną na giełdzie, więc odpowiedź na pytanie o najbliższe plany wydawnicze raczej będzie wymijająca z Twojej strony... (śmiech) Ale może jednak powiesz jak widzisz przyszłość Forever Limited? Macie aspiracje do bycia polskim Super Rare Games lub Limited Run Games?

Plany to oczywiście jeszcze więcej pudełek w pięknych wydaniach z mnóstwem dodatków! Niedługo również kategoria "Extras" na naszej stronie zapełni się gadżetami - będzie w czym wybierać.

Poprzeczkę stawiamy sobie wysoko i myślę, że Forever Limited znajdzie swoje miejsce wśród liderów "rynku pudełkowego".

Byłoby super. I mam nadzieję, że Wam się to uda, patrząc na pozytywne reakcje na Twitterze na Waszą inicjatywę. Jednak obawiam się, że większy sukces odniesiecie na światowym rynku niż na rodzimym. A jak Ty to widzisz?

Wysyłki z naszego sklepu prowadzimy do większości krajów na świecie, więc sprzedaż traktujemy "całościowo".

Dla wszystkich z Polski, którzy zainteresowani są zakupem gier w wydaniu pudełkowym, staramy się tę decyzję nieco ułatwić, między innymi dodaniem polskiej wersji językowej w sklepie, polską obsługą klienta, jak i konkurencyjnym kosztem dostawy na terenie kraju (zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty wysłania paczki do Polski na przykład z USA).

Nie pozostaje mi nic innego jak trzymać za Forever Limited kciuki i życzyć Wam samych sukcesów w tym roku. Dziękuję za rozmowę.

Przeczytaj także:

Nie masz jeszcze Nintendo Switch i zastanawiasz się czy warto kupić tę konsolę w 2020 roku? Przeczytaj ten poradnik, który rozwieje Twoje wątpliwości i przekona do zakupu.

Poradnik opisujący krok po kroku jak założyć konto My Nintendo i połączyć je z konsolą Nintendo Switch.


Poprzedni wpis Następny wpis