"Flashback 25th Anniversary" na Nintendo Switch

"Flashback 25th Anniversary" na Nintendo Switch

nius

Kolejny kultowy tytuł, który święcił swoje triumfy w latach 90-tych, trafi wkrótce na Nintendo Switch.

Nie minęły nawet dwa tygodnie, kiedy informowałem o wydaniu Another World na Switcha, a dziś pojawiła się informacja o kolejnym klasyku z lat 90-tych, który trafi na najnowszą konsolę Nintendo.

Flashback to kultowa gra przygodowo-zręcznościowa autorstwa Paula Cuisset, która została wydana w 1992 roku przez Delphine Software na Amigę. W ciągu następnych dwóch lat tytuł ten pojawił się również na PeCecie, SNES-ie, konsoli Sega Mega Drive, Jaguarze, a nawet Macintoshu.

W tym roku przypada 25-lecie wydania gry na SNES-a. Z tej okazji francuska firma Microids wraz z autorem oryginału ogłosili wydanie Flashbacka na Nintendo Switch w formie wydania rocznicowego.

Gra ma oferować dwa tryby - klasyczny i współczesny. W tym drugim wprowadzono:

  • filtr graficzny Post-FX,
  • zremasterowaną ścieżkę dźwiękową,
  • tutorial dla początkujących,
  • funkcję "Rewind" (zapewne do cofnięcia kilku/kilkunastu ostatnich sekund przed śmiercą głównego bohatera).

Flashback zadebiutuje w wersji cyfrowej oraz fizycznej 7 czerwca 2018. Wersja fizyczna gry to nic innego jak edycja kolekcjonerska. W specjalnym pudełku znajdziemy: cartridge z grą, 24-stronicową instrukcję, zremasterowany soundtrack w wersji cyfrowej, metalową kartę z wybitym numerem seryjnym wydania kolekcjonerskiego oraz metalowe pudełko stylizowane na cartridge z grą z lat 90-tych. W niemieckim Amazonie edycja kolekcjonerska została wyceniona na 40 EUR.

Trzeba przyznać, że ciekawe czasy nastały dla posiadaczy Switcha, którzy przy okazji są fanami klasyki. Najpierw Another World, teraz Flashback. Ciekawe jaki następny kultowy tytuł z lat 90-tych trafi niedługo na Pstryczka...

AKTUALIZACJA 21.03.2018

Jak dowiedziałem się bezpośrednio od Microids, który jest wydawcą tego tytułu, switchowa wersja Flashbacka jest portem wersji z PC.


Poprzedni wpis Następny wpis