Final Fantasy XR Ride, czyli wirtualny rollercoaster w klimatach Ostatecznej Fantazji

Final Fantasy XR Ride, czyli wirtualny rollercoaster w klimatach Ostatecznej Fantazji

japonia

W parku rozrywki Universal Studio Japan czeka na fanów serii Final Fantasy nie lada atrakcja.

Park rozrwyki Universal Studio Japan mieści się w Osace i w ramach swojego projektu Universal Cool Japan uruchamia czasowe atrakcje nawiązujące do znanych serii gier i anime. Od 19 stycznia br. na odwiedzających park czeka rollercoaster z wykorzystaniem technologii VR w świecie Final Fantasy.

Naszym przewodnikiem podczas wirtualnej przejażdżki po różnych światach Final Fantasy będzie Cid, moogle z Magitek Observation Guild. Razem z nim weźmiemy udział w ekspedycji, której celem jest poznanie prawdziwej mocy odkrytego Universal Crystal. To dzięki temu kryształowi możliwa jest podróż między różnymi światami Ostatecznej Fantazji. Na własne oczy zobaczymy stado biegających dzikich Chocobosów, przejedziemy się ulicami miasta Midgar czy też będziemy świadkami podniebnego pojedynku między Cloudem a Sephirotem.

Po obejrzeniu tych dwóch klipów promujących aż chce się wskoczyć w samolot i polecież do Osaki 😉 Niestety, wirtualny rollercoaster nie jest stałą instalacją. Z tej atrakcji będzie można korzystać tylko do 24 czerwca. Na szczęście Universal Studio Japan szykuje kolejne atrakcje rozgrywające się w różnych światach znanych japońskich serii - ponoć wiosną ma być otwarta część poświęcona anime Sailor Moon.

Źródło: SoraNews24


Poprzedni wpis Następny wpis