Powstaje nowy magazyn o Nintendo

Powstaje nowy magazyn o Nintendo

nius

Falcon Punch!! to nowy niezależny magazyn o Nintendo, który wkrótce zadebiutuje na międzynarodowym rynku.

Drukowanych magazynów, które są stricte poświęcone tylko Nintendo, można policzyć na palcach jednej ręki. Mamy raptem dwa tytuły: brytyjskie Switch Player i japońskie Nintendo Dream. Jednak wkrótce do tego grona dojdzie jeszcze jeden magazyn - brytyjski Falcon Punch!!.

Na tę chwilę oficjalnych informacji o nowym magazynie jest jak na lekarstwo. Dlatego skontaktowałem się bezpośrednio z głównym pomysłodawcą Falcon Puncha!!, Wilem Overtonem, który zdradził kilka szczegółów.

Falcon Punch!! ma być magazynem, który traktować będzie o wszystkich konsolach Nintendo - zarówno tych nowych, jak i starych. Jak napisał mi Wil, magazyn ma "celebrować wszystkie aspekty gier i kultury growej" japońskiej firmy z Kioto. Pomysłodawca obiecuje, że nowy magazyn będzie miał podejście i ton zbliżony do brytyjskich magazynów growych z lat dziewięćdziesiątych.

Trzon redakcji Falcon Punch!! mają tworzyć osoby, które przez lata pisały o grach dla różnych magazynów i serwisów internetowych.

I teraz najważniejsze - kiedy i w jaki sposób nowy magazyn będzie dostępny.

Falcon Punch!! cały czas jest w fazie tworzenia i dokładna data premiery magazynu nie jest jeszcze znana. Wil Overton podzielił się wcześniej ze światem informacją o pracach nad czasopismem ze względu na obecną sytuację na świecie związaną z koronawirusem:

Zrobiłem to, aby oderwać myśli ludzi od bieżącej sytuacji, a także by dać sobie i innym dodatkowego kopa do roboty.

Twórcy planują wydać w pierwszej kolejności numer zerowy w wersji cyfrowej, który będzie dostępny za darmo. Jeżeli będzie pozytywny odbiór ze strony czytelników i fanów Nintendo, to Falcon Punch!! trafi na platformę crowdfundingową. Celem będzie uzbieranie funduszy na 100-stronicowy magazyn, który dostępny będzie zarówno w wersji cyfrowej, jak i drukowanej (z wysyłką na cały świat).

Co do ostatecznej ceny magazynu, to Wil Overtone napisał, że chce ją utrzymać na jak najniższym poziomie. Jak tłumaczy:

Nie jest to przedsięwzięcie nastawione na zysk, chociaż chciałbym móc zapłacić wszystkim autorom.

Profil magazynu Falcon Punch!! możecie śledzić na Twitterze. Tam też mają się pojawiać kolejne aktualizacje dot. procesu powstawania czasopisma.

Przyznacie - całość brzmi bardzo interesująco. Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za powodzenie całego projektu.


Poprzedni wpis Następny wpis