"Dragon Quest" w wirtualnej rzeczywistości

"Dragon Quest" w wirtualnej rzeczywistości

japonia

W VR Zone w Shinjuku pojawiła się nowa atrakcja - czterech śmiałków może przeżyć przygodę w wirtualnym świecie znanym z gier "Dragon Quest".

Jak donosi SoraNews24.com, w centrum wirtualnej rozrywki VR Zone Shinjuku udostępniono nową grę - Dragon Quest VR. Przeznaczona jest dla czterech graczy, gdzie każda osoba wciela się w jedną z ról: wojownika, maga i kapłana. Cel jest prosty - pokonanie wszystkich potworów na poszczególnych etapach.

To co jest istotne to fakt, że nie siedzi się w wygodnych fotelach z okularami VR, ale porusza się po prostokątnej sali o powierzchni 240 m2. Każdy z uczestników zabawy ma na sobie gogle HTC Vive, słuchawki i mikrofon do komunikacji z pozostałymi graczami, a w rękach trzyma specjalne manipulatory imitujące broń, którą się posługują w grze. Dzięki temu wrażenie immersji jest o wiele większe. Yuji Horii, twórca serii Dragon Quest, tak powiedział o wersji VR w jednym z filmików zapowiadających nową atrakcję VR:

To naprawdę jak jakiś sen. Czułem się tak, jakbym faktycznie trzymał miecz i tarczę i poruszał się po świecie. To niesamowita zabawa.

Widać, że Japończycy potrafią w fantastyczny sposób wykorzystać technologię VR. Aż chce się pojechać do Tokio, by samemu doświadczyć tych wirtualnych przeżyć. Gdyby tylko bilety były tańsze...


Poprzedni wpis Następny wpis