Wakacje z Shin-chanem

Wakacje z Shin-chanem

nius

Czy macie ochotę spędzić tegoroczne wakacje na japońskiej wsi razem z Shin-chanem?

Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi - Owaranai Nanokakan no Tabi - to nie japońskie haiku, a tytuł najnowszej gry z dobrze znanym również w Polsce Shin-chanem, która w lipcu pojawi się na Nintendo Switch. Ten przydługi tytuł można przetłumaczyć na polski jako Crayon Shin-chan: Moje i Profesora wakacje - Niekończąca się siedmiodniowa wycieczka.

W grze wcielamy się w Shinnosuke Noharę, znanego jako Shin-chan, który podczas wakacyjnej przerwy wyjeżdża razem ze swoją rodziną na Kyushu. Pomimo tego, że znajduje się zupełnie w innym miejscu, to wszyscy jego nowi znajomi wyglądają dokładnie tak, jak jego koledzy z klasy. Zadaniem Shin-chana jest uzupełnienie wakacyjnego pamiętnika poprzez wykonywanie zdjęć aparatem otrzymanym od Złego Profesora i zbieraniu owadów czy łowieniu ryb.

Gra została po raz pierwszy zapowiedziana 17 lutego 2021 roku, kiedy podczas japońskiej prezentacji Nintendo Direct pokazano jej pierwszy zwiastun:

Wystarczył rzut oka na powyższy trailer, by wiedzieć z czym będziemy mieli do czynienia podczas ogrywania tego tytułu - typowo japońską kameralną grę przygodową, w której nacisk położony jest na spokojny, letni klimat i w której skupiamy się na odkrywaniu drobiazgów.

I nie ma co się dziwić, bo za produkcją tego tytułu stoi Millennium Kitchen z Kaz Ayabe na czele, czyli twórcą serii Boku no Natsuyasumi (dosłowne tłumaczenie Wakacje Boku, ale seria ta znana jest pod anglojęzycznym tytułem My Summer Vacation).

Boku no Natsuyasumi to seria gier, która była bardzo popularna w Japonii i mimo, iż oficjalnie nie została przetłumaczona na język angielski, również poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni znalazła swoich fanów. Kolejne gry z tej serii opowiadała historię chłopca o imieniu Boku, który przeżywał wakacyjne przygody u swojej rodziny na wsi spędzając czas ze swoimi wakacyjnymi przyjaciółmi, łapiąc owady, itp.

Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi - Owaranai Nanokakan no Tabi wygląda na bardzo przyjemną grę. Przede wszystkim taką luźną, przy której można się wychillować, czuć ten beztroski, wakacyjny klimat. Do tego oprawa graficzna niczym z anime z Shin-chanem dodaje całości uroku.

I przez to wszystko bardzo chciałbym zagrać w ten tytuł. Niestety, na tę chwilę nic nie wiadomo na temat wydania gry poza granicami Japonii. Jednak jest nadzieja. Kaz Ayabe napisał na Twitterze w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, że postara się, by tytuł ten ukazał się również w Europie: plugin:embed

Warto zaznaczyć, że w Kraju Kwitnącej Wiśni Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi - Owaranai Nanokakan no Tabi zostanie wydany zarówno w edycji standardowej, jak i kolekcjonerskiej. W skład tej drugiej wejdzie ponad 60-stronicowy artbook z wywiadem z Kaz Ayabe, książeczkę Action Kamen i kupon z kodem na cyfrowy soundtrack.

crayon-shinchan-nintendo-switch-wydanie-kolekcjonerskie

Całość została wyceniona na 8980 JPY (czyli ok. 310 PLN). Wersja regularna (zarówno pudełkowa, jak i cyfrowa) kosztuje 6580 JPY (ok. 230 PLN). Premiera gry została ustalona na 15 lipca 2021 roku.

Mam tylko nadzieję, że podobnie jak Japończycy, będziemy mogli kupić nie tylko cyfrową wersję gry, ale również i pudełkową. I że nie będziemy musieli czekać zbyt długo na wydanie tej gry w zrozumiałym języku. Po cichu liczę też na to, że przetłumaczona zostanie tylko warstwa tekstowa gry, natomiast dubbing pozostanie japoński.

A Wy - chcielibyście zagrać w ten tytuł?

Aktualizacja 28.06.2022

Japoński Neos Corp Ltd. poinformował właśnie, że wakacyjne przygody Shin-chana zostaną wydane również na Zachodzie!

Shin-chan: Me and the Professor on Summer Vacation - The Endless Seven-Day Journey ukaże się na Switchu w sierpniu tego roku.

Podaj dalej:

Pan Nindyk

Spodobał Ci się ten tekst? Pomóż mi dotrzeć do nowych czytelników i podziel się nim w mediach społecznościowych używając przycisków pod tekstem.

Doceniasz moją pracę w pisaniu o ciekawych grach niezależnych na Switcha?
Postaw mi kawę ☕Partner strony:

Forever Entertainment


Poprzedni wpis Następny wpis