Wakacje z Shin-chanem

Wakacje z Shin-chanem

nius

Czy macie ochotę spędzić tegoroczne wakacje na japońskiej wsi razem z Shin-chanem?

Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi - Owaranai Nanokakan no Tabi - to nie japońskie haiku, a tytuł najnowszej gry z dobrze znanym również w Polsce Shin-chanem, która w lipcu pojawi się na Nintendo Switch. Ten przydługi tytuł można przetłumaczyć na polski jako Crayon Shin-chan: Moje i Profesora wakacje - Niekończąca się siedmiodniowa wycieczka.

W grze wcielamy się w Shinnosuke Noharę, znanego jako Shin-chan, który podczas wakacyjnej przerwy wyjeżdża razem ze swoją rodziną na Kyushu. Pomimo tego, że znajduje się zupełnie w innym miejscu, to wszyscy jego nowi znajomi wyglądają dokładnie tak, jak jego koledzy z klasy. Zadaniem Shin-chana jest uzupełnienie wakacyjnego pamiętnika poprzez wykonywanie zdjęć aparatem otrzymanym od Złego Profesora i zbieraniu owadów czy łowieniu ryb.

Gra została po raz pierwszy zapowiedziana 17 lutego 2021 roku, kiedy podczas japońskiej prezentacji Nintendo Direct pokazano jej pierwszy zwiastun:

Wystarczył rzut oka na powyższy trailer, by wiedzieć z czym będziemy mieli do czynienia podczas ogrywania tego tytułu - typowo japońską kameralną grę przygodową, w której nacisk położony jest na spokojny, letni klimat i w której skupiamy się na odkrywaniu drobiazgów.

I nie ma co się dziwić, bo za produkcją tego tytułu stoi Millennium Kitchen z Kaz Ayabe na czele, czyli twórcą serii Boku no Natsuyasumi (dosłowne tłumaczenie Wakacje Boku, ale seria ta znana jest pod anglojęzycznym tytułem My Summer Vacation).

Boku no Natsuyasumi to seria gier, która była bardzo popularna w Japonii i mimo, iż oficjalnie nie została przetłumaczona na język angielski, również poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni znalazła swoich fanów. Kolejne gry z tej serii opowiadała historię chłopca o imieniu Boku, który przeżywał wakacyjne przygody u swojej rodziny na wsi spędzając czas ze swoimi wakacyjnymi przyjaciółmi, łapiąc owady, itp.

Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi - Owaranai Nanokakan no Tabi wygląda na bardzo przyjemną grę. Przede wszystkim taką luźną, przy której można się wychillować, czuć ten beztroski, wakacyjny klimat. Do tego oprawa graficzna niczym z anime z Shin-chanem dodaje całości uroku.

I przez to wszystko bardzo chciałbym zagrać w ten tytuł. Niestety, na tę chwilę nic nie wiadomo na temat wydania gry poza granicami Japonii. Jednak jest nadzieja. Kaz Ayabe napisał na Twitterze w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, że postara się, by tytuł ten ukazał się również w Europie:


Poprzedni wpis Następny wpis