"Another World" na Nintendo Switch

"Another World" na Nintendo Switch

nius

"To na jakiej platformie jeszcze nie było ''Another World''? Switch powiadasz? Potrzymaj mi piwo..."

Może i lead wskazuje na podśmiechujki z mojej strony, ale prawdę powiedziawszy cieszę się, że Another World trafi na Switcha. Dlaczego? Powód czysto prozaiczny - gra Erica Chahi była moją pierwszą grą na moim pierwszym komputerze (PC AT z zegarem o zawrotnej prędkości 12 MHz). Pamiętam z jakimi wypiekami na twarzy ją przechodziłem. Jak zachwycałem się jej grafiką, filmową narracją i ogólnym klimatem. Zresztą, być fanem retro gier i nie przejść przynajmniej raz tego tytułu to prawdziwy grzech.

Czy 27 lat po premierze oryginału ta gra nadal będzie wzbudzać we mnie takie emocje? Cóż, przekonam się o tym wiosną (ponoć w kwietniu), kiedy zremasterowana wersja trafi na konsolę Nintendo Switch. Dotemu, deweloper konsolowej wersji, blisko współpracował z Ericiem Chahi by switchowa wersja była wierna oryginałowi. Możliwe będzie przełączanie się między oryginalną wersją graficzną a HD w czasie rzeczywistym. No i będą dostępne 3 poziomy trudności. Na razie nic nie wiadomo czy twórcy pokusili się o wykorzystanie HD Rumble w grze lub sterowanie dotykowe znane z wersji mobilnej.

Mam tylko nadzieję, że cena za Another World nie będzie jakaś zaporowa i każdy gracz będzie mógł zapoznać się z tytułem, który był inspiracją dla wielu późniejszych produkcji.


Poprzedni wpis Następny wpis