40 lat serii "Urusei Yatsura"

40 lat serii "Urusei Yatsura"

japonia

Kolejna klasyczna mangowa seria obchodzi swoją okrągłą rocznicę.

Tym razem jest to Urusei Yatsura autorstwa Rumiko Takahashi. Pierwszy rozdział przygód kosmicznej księżniczki Lum i zbereźnego Japończyka o imieniu Ataru, został wydany we wrześniu 1978 roku. Cała seria publikowana była nieprzerwanie przez 9 lat i zamknęła się w 374 rozdziałach, co przekłada się na 34 tomy mangi.

Z okazji czterdziestej rocznicy startu serii, w Niigata - rodzinnym mieście autorki mangi, zostanie otwarty Urusei Yatsura Pop-up Store. Będzie można w nim kupić wyjątkowe gadżety związane z mangą. Co powiecie na poduszkę z podobizną Lum i całej ferajny? Albo plastikowe karty przedstawiające okładki poszczególnych tomów mangi czy chusteczki z nadrukowanymi panelami wprost z komiksu? Warto wspomnieć, że wszystkie produkty sprzedawane w tym Pop-up Store będą dostępne tylko tam i nie trafią do normalnej sprzedaży.

Jakby tego było mało, przygotowana zostanie też specjalna mobilna aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, dzięki której będzie można sobie zrobić selfie z samą Lum.

Patrząc na te wszystkie atrakcje, jakie powstają z okazji różnych rocznic wytworów japońskiej popkultury (specjalne sklepy, kawiarnie czy restauracje) człowiek żałuje, że Japonia jest na drugim końcu świata...

Żródło: SoraNews24


Poprzedni wpis Następny wpis